Niespodziewana porażka MKS-u - relacja z meczu PGE Turów Zgorzelec - MKS Dąbrowa Górnicza

• Napisane przez  Jacek Rebensztok
  • Wydrukuj
  • Email
(foto: PGE Turów Zgorzelec) (foto: PGE Turów Zgorzelec)

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza wracają na tarczy z Dolnego Śląska.

Po serii trzech wygranych spotkań u siebie, na Dolny Śląsk podopieczni Drażena Anzulovicia wybierali się z myślą o wygraniu pierwszego meczu na wyjeździe. Jednak już pierwsze minuty na parkiecie w Zgorzelcu, pokazały że gospodarze przystąpili do tego pojedynku bardzo dobrze przygotowani.

Drużyna PGE Turów od pierwszej minuty narzuciła bardzo szybkie tempo. Była bardziej agresywna, więc rozgrywający MKS-u Kerron Johnos nie mógł sobie z taką grą zupełnie poradzić. PGE przez pierwsze dwie kwarty kontrolował grę i wynik na parkiecie. Pierwszą kwartę podopieczni Mathiasa Fishera wygrali różnicą 11 punktów, drugą 13.

Zawodnicy MKS-u wyglądali na parkiecie, jakby byli jeszcze w podróży na ten mecz.  Następne dwie kwarty miały bardziej wyrównany przebieg. Jednak ponownie w połowie ostatniej ćwiartki koszykarze z Dąbrowy Górniczej nieco "przysnęli" i gospodarze na niespełna 5 minut przed końcem meczu odskoczyli aż na 34 punkty (90:56).

Zawodnicy PGE przez cały mecz utrzymywali bardzo wysoką skuteczność z gry oraz rzutów za trzy punkty na poziomie 62%, przy czym skuteczność dąbrowian była około 42%. Gospodarzom w tym spotkaniu wychodziło wszystko, więc pod koniec spotkania wyraźnie spasowali, co z kolei pozwoliło dąbrowianom na małe odrobienie strat.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie Turowa był Kirk Archibeque, który zdobył 23 punkty. W drużynie MKS-u na miarę swoich możliwości zaprezentował się Jakub Parzenski - autor 17. punktów, 5. zbiórek i trzech asyst.

PGE Turów Zgorzele - MKS Dąbrowa Górnicza  94:70 (22:11,34:11, 17:16, 21:22)
PGE Turów: Archibeque 23 (1x3), Michalak 13 (3x3), Borowski 11(1x3), Kostrzewski 10, Carter 10 (2x3), D.Jockson 10 (2x3), Bochno 6 (2x3), Ikovlew 6 (2x3), Erves 3, Gospodarek 2 , Lichnowski
MKS Dąbrowa: Parzeński 17, Johnson 13 (1x3), Wilson 11(1x3), Kowalenko 10 (2x3), Szymański 5, Pamuła 5, Wieczorek 4 (1x3), Gray, Kucharek

źródło: Jacek Rebensztok / Radio Wrocław