W derbach Jastrzębie lepsze od Katowic - wyniki 7. kolejki Fortuna 1. ligi

Dość niespodziewanie, ale całkowicie zasłużenie na Bukowej w Katowicach triumfowali goście z Jastrzębia-Zdroju! Nie zwalnia tempa lider z Częstochowy. Z cennym punktem z Bytowa wrócili bielscy Górale.

W pierwszych po 10 latach przerwy derbach wygrał beniaminek GKS 1962 Jastrzębie. Zespół Jarosława Skrobacza bezwzględnie dominował w I połowie, a wynik 0:1 po koronkowej akcji i golu z bliska Krzysztofa Gancarczaka - to był najniższy wymiar kary dla gospodarzy.

Po przerwie i zmianach trenera Jacka Paszulewicza, piłkarze GKS-u Katowice przejeli inicjatywę, ale poza strzałami z dystansu aktywnego Adriana Błąda oraz nieco przypadkową poprzeczką po główce rezerwowego Daniela Rumina miejscowa GieKSa nic nie wskórała i to jastrzębianie cieszyli się z zasłużonego triumfu.

Z bardzo cennym punktem z Pomorza wraca zespół Podbeskidzia B-B. Na gola miejscowych w pierwszej połowie podopieczni Krzysztofa Brede odpowiedzieli po przerwie trafieniemniezwykle skutecznego ostatnio Łotysza Valerijsa Sabali. Dzięki wyjazdowemu remisowi Górale plasują się już tuż za prowadzącym duetem.

Liderem pozostał oczywiście Raków Częstochowa. Drużyna Marka Papszuna powoli ucieka pozostałym rywalom i zwieksza przewagę w tabeli nad konkurentami. Po wyrównanym spotkaniu w Niecieczy odniosła cenne zwycięstwo na boisku spadkowicza z Lotto Ekstraklasy - Bruk-Bet Termaliki. Złotą bramkę po godzinie gry strzelił Miłosz Szczepański. To czwarta z rzędu wygrana Racovii!

W poniedziałek dokończenie 7. kolejki i mecz Stal Mielec - GKS Tychy.

Wyniki 7. kolejki Fortuna I ligi:

GKS Katowice - GKS 1962 Jastrzębie 0:1 (0:1)
0:1 - Krzysztof Gancarczyk 21'
GKS K-ce: Mariusz Pawełek - Wojciech Lisowski, Mateusz Kamiński, Jakub Wawrzyniak, Wojciech Słomka (80' Kacper Tabiś) - David Anon (46' Daniel Rumin), Bartłomiej Poczobut, Grzegorz Piesio, Adrian Łyszczarz (46' Dominik Bronisławski), Adrian Błąd - Arkadiusz Woźniak.
GKS 1962: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Farid Ali (85' Dominik Szczęch), Maciej Spychała, Damian Tront, Krzysztof Gancarczyk, Kamil Jadach (75' Kacper Kawula) - Kamil Adamek (68' Adam Żak).
Żółte kartki: Łyszczarz, Lisowski, Wawrzyniak, Błąd - Spychała, Tront, Gancarczyk. Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock). Widzów: 3710.

Bytovia Bytów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:0)
1:0 - Mateusz Kuzimski 39'
1:1 - Valerijs Sabala 49'
Podbeskidzie: Leszczyński - Jaroch, Komor, Jończy, Moskwik - Guga, Rakowski - Bąk (62' Kozak), Mystkowski (78' Płacheta), Sierpina (89' Goncerz) - Sabala.
Żółte kartki: Kuzdra, Wróbel, Wolski - Sierpina, Rakowski, Sabala. Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
0:1 - Miłosz Szczepański 61'
Raków: Gliwa - Kasperkiewicz, Niewulis, Góra, Mondek, Szczepański (81' Radwański), Sapała, Schwarz, Formella (59' Domański), Kun (86' Petrasek) - Lewicki.
Żółte kartki: Jovanović, Kupczak, Szymonowicz - Schwarz, Lewicki, Sapała. Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów: 1344.

Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 2:0 (2:0)
1:0 - Kamil Sabiłło 32'
2:0 - Filip Karbowy 44'

Garbarnia Kraków - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)
0:1 - Maciej Małkowski (k.) 85'

Chrobry Głogów - Chojniczanka Chojnice 2:0 (2:0)
1:0 - Konrad Kaczmarek 3'
2:0 - Bartosz Machaj 45'

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)