Raków lepszy na szczycie, remisowe derby GKS-ów i katowicka GieKSa na dnie - wyniki 16. kolejki Fortuna 1. ligi

W meczu na szczycie częstochowski lider lepszy od Sandecji Nowy Sącz. Polubownie w derbach Jastrzębia z Tychami. Trwa kryzys katowiczan, którzy przejeli mało zaszczytne miano czerwonej latarni ligi!. Górale z Bielska-Białej przywożą zwycięstwo z Opola. Tak w skrócie można podsumować 16. serię w I lidze.

Raków Częstochowa łatwo pokonał Sączersów - czyli wicelidera, bramki strzelając na początku zarówno I, jak i II połowy i dzięki wygranej umocnił się na fotelu lidera. Dokładnie odwrotne nastroje panują w Katowicach. GKS przegrał kolejne spotkanie, tym razem u siebie na Bukowej z beniaminkiem - Wartą Poznań. Na razie w stolicy Górnego Śląska nie widać efektu nowej miotły i po 16. kolejce Katowice osiadły na dnie ligowej tabeli.

Bardzo miłą niespodziankę sprawili podopieczni Krzysztofa Brede. Podbeskidzie B-B dzięki złotej bramce Hiszpana Gonzaleza Chopi wywiozło komplet punktów z twierdzy Opole. Dla Odry była to dopiero druga, domowa porażka -  wcześniej w Opolu wygrał tylko jastrzębski GKS.

W derbach GKS-ów padł remis 1:1, choć to gospodarze z Jastrzębia-Zdroju mogli i powinni wygrać mecz. Dzień konia miał jednak po raz kolejny 2-metrowy bramkarz tyszan - Konrad Jałocha. Piwny GKS wyszedł na prowadzenie w doliczonym czasie gry I połowy, po kontrowersyjnym golu (spalony?) Hiszpana Omara Monterde.

Gospodarze wyrównali tuż po przerwie. Z rożnego dośrodkował Farid Ali, a główką Jałochę zmusił do kapitulacji stoper Kamil Szymura. Potem do końca spotkania licznie zgromadzeni fani obu zespołów obserwowali spektakl "One Man Show" w wykonaniu golkipera gości.