Raków liderem do wiosny, pogrom w "górniczych" derbach GKS-ów - wyniki 20. kolejki Fortuna 1. ligi

Na jedną kolejkę przed zimową przerwą, tytuł mistrza jesieni zapewnił sobie Raków Częstochowa. W śląskich derbach Tychy "rozstrzelały" Katowice.

Raków skromnie pokonał Chojniczankę Chojnicę po golu już w 7. minucie niezawodnego Szymona Lewickiego i dzięki trzem punktom rozsiadł się wygodnie na fotelu lidera Fortuna 1. ligi, który będzie piastował przynajmniej do marca przyszłego roku.

W 20. serii gier najciekawiej było w sląskich derbach przy Edukacji. Spotkanie było żywe i bardzo interesujące, w czym zasługa obu zespołów, które stworzyły sobie wiele okazji na bramki. Jednakże skutecznością popisali sie tylko piłkarze Ryszarda Tarasiewicza. Tyski GKS trafił katowicką "GieKSę" równomiernie, po dwa razy w każdej połówce i tym samym rozbił gości w prestiżowych derbach.

Po trzeciej z rzędu wygranej, gospodarze awansowali już do górnej połówki tabeli, natomiast podopiecznym Dariusz Dudka przyjdzie chyba spędzić przerwę zimową w "czerwonej" strefie - oznaczającej spadek. Zima w Katowicah zapowiada się więc bardzo gorąco w gabinetach działaczy z Bukowej.

Spokojnie punktują także "Górale" z Bielska-Białej. Drużyna Krzysztofa Brede znajduje się w ścisłej czołówce tabeli, z szansami nawet na awans. Tym razem Podbeskidzie B-B bez problemu uporało się w Olsztynie z tamtejszym Stomilem. Zwycięstwo gościom z Podbeskidzia zapewnił najbardziej skuteczny jesienią Łukasz Sierpina, który swoje trafienia zanotował w obu częsciach gry.

Końcówka jesieni nie sprzyja za to beniaminkowi z Jastrzębia-Zdroju. Drużyna GKS 1962 dostała wyraźnej zadyszki, ponosząc drugą przegraną z rzędu. Najpierw jastrzębianie wysoko ulegli u siebie liderowi z Częstochowy (1:5 - przyp. red.), a tym razem wracają na tarczy z Niepołomic, w starciu z Puszczą. W Małopolsce GKS starcił dwie bramki i kończył spotkanie w 9-tkę, po czerwonych kartkach najpierw dla Spychały (60 min.), a następnie Jaroszka (90 min.). Za każdym razem, chwilę po wykluczenaich swoich graczy goście ze Śląska tracili gole. Dobrze, że przed beniaminkiem jeszcze tylko daleki wyjazd do Chojnic i mogą w końcu udać się na zimową przerwę.