Górale wspieli sie na sam szczyt. Remontada w Jastrzębiu. Zamiana Ryśków: Komornicki za Tarasiewicza! - wyniki 22. kolejki Fortuna I ligi [aktualizacja]

W 3. sobotnich meczach z udziałem naszych drużyn padło aż 19. bramek! Mecze w Jastrzębiu-Zdroju i Sosnowcu dostarczyły kibicom niesamowitych emocji i zwrotów akcji, ale tylko kibice GKS-u 1962 mogą być zadowoleni po końcowym gwizdku z "remontady" w wykonaniu ich ulubieńców. W poniedziałkowym meczu na szczycie Podbeskidzie B-B pokonało pod Klimczokiem dotychczasowego lidera -  Wartę Poznań i samo zasiadło w fotelu lidera!

W Jastrzębiu-Zdroju do przerwy kibice czołowych zespołów Fortuna 1. ligi obserwowali typową, ligową młóckę. Prawdziwe emocje rozpoczęły się po przerwie, a nastroje zmieniały się wtedy jak na rollercoasterze! Najpierw piłkarze Radomiaka Radom wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Patryka Mikity i wydawało się, że bezradni do tej pory gospodarze nie dadzą już rady. Używając terminologii lotniczej piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie wpadli w śmiertelny korkociąg i groziło im zderzenie z ziemią.  Jednakże w samej końcówce meczu, w zaledwie 7 minut wyszli  z tej opresji i w dodatku zaprezentowali jeszcze efektowne trzy "beczki" swojej publiczności. W Hiszpanii nazwaliby to klasyczną "remontadą". "1. liga - styl życia!"

Jeszcze więcej bramek, bo aż 8 zobaczyli kibice w Sosnowcu, ale tam nie było dla fanów gospodarzy szczęśliwego finału. Pojedynek Zagłębia z Puszczą Niepołomice przypominał wymianę ciosów dwóch wytrawnych bokserów, którzy na zmianę nie żałowali sobie nokautujących ciosów. W rolach głównych wystąpili nowi snajperzy obydwu zespołów. Ze strony gospodarzy Rubio - brat znanego już na polskich boiskach Carlitosa, a w szeregach gospodarzy prym wiódł pozyskany z ŁKS-u Łódź - Ukrainiec Jewhen Radionow. Goście zaprezentowali na Ludowym zabójczą końcówkę i posłali gospodarzy na deski.

W starciu z rozpędzającym się niczym pociąg Chrobrym Głogów - wykoleił się niestety GKS Tychy. Pięć celnych torped całkowicie zatopiło podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza na Dolnym Śląsku. Tyskich  stać było tylko na bramkę kontaktowa autorstwa - Mateusza Piątkowskiego przy wyniku 0:2.  Tym samym goście z Tychów notują fatalny początek rundy wiosennej, efektem czego jest zmiana na trenerskim stołku. Ryszarda Tarasiewicza po blamażu w Głogowie zastąpił - Ryszard Komornicki! p

W poniedziałkowym hicie na szczycie Podbeskidzie całkowicie zdominowało liderującą Wartę i odniosło zasłużoną wygraną. "Górale" na prowadzenie wyszli już w 8. minucie. Pod koniec I połowy gospodarzom pomocną rękę podali Zieloni z Poznania, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał kapitan Warty - Kieliba. W II odsłonie dominacja Podbeskidzia była jeszcze większa, a kropkę nad "i" po rzucie rożnym postawił Bartosz Jaroch. Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań, to Górale zostali nowym liderem Fortuna 1. ligi!

5:1 - Krzysztof Kubica 89'

GKS 1962 Jastrzębie - Radomiak 3:2 (0:0)
0:1 - Patryk Mikita 56'
0:2 - Patryk Mikita 69' (k)
1:2 - Marek Mróz 76'
2:2 - Kamil Jadach 81'
3:2 - Farid Ali 83'

Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 3:5 (1:1)
3:5 - Erik Cikos 86'

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 2:0 (1:0)
1:0 - Michał Rzuchowski 8'
2:0 - Bartosz Jaroch 51'

Odra Opole - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
1:0 - Krzysztof Janus 68'

Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 5:2 (1:1)
5:2 - Joan Roman 90'

Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 3:0 (3:0)
1:0 - Mariusz Gabrych 12'
2:0 - Mariusz Gabrych 15'
3:0 - Michal Piter-Bucko 37'

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:1)
0:1 - Jose Embolo 20'
1:1 - Cezary Sauczek 25'
1:2 - Sebastian Kamiński 81'

Stal Mielec - B-B Termalica Nieciecza 0:3 (0:1)
0:1 - Piotr Wlazło 33' (k)
0:2 - Vladislavs Gutkovskis 57'
0:3 - Vladislavs Gutkovskis 64'

Czołówka klasyfikacji snajperów:
12 goli - Omran Haydary (Olimpia Grudziądz),
11 goli - Mateusz Kuzimski (Chojniczanka Chojnice), Mateusz Marzec (GKS Bełchatów),
10 goli - Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Patryk Mikita (Radomiak Radom), Fabian Piasecki (Zagłębie Sosnowiec),
9 goli - Bartosz Nowak (Stal Mielec),
8 goli - Farid Ali (GKS 1962 Jastrzębie), Gracjan Jaroch (Warta Poznań), Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Jakub Wróbel (GKS 1962 Jastrzębie).

1.  Podbeskidzie B-B 22 43 13 4 5 42-21
2.  Warta Poznań 22 43 13 4 5 36-20
3.  Stal Mielec 22 41 13 2 7 35-21
4.  Radomiak Radom 22 36 10 6 6 32-29
5.  GKS 1962 Jastrzębie  22 34 8 10 4 33-27
6.  Miedź Legnica 22 34 10 4 8 34-30
7.  Olimpia Grudziądz 22 34 10 4 8 36-36
8.  GKS Tychy 22 31 8 7 7 43-36