Zagłębie Pany w derbach! Jastrzębie wypuściło punkt w Kielcach - wyniki 2. kolejki Fortuna 1. Ligi

W 2. serii gier blisko zdobycia pierwszych punktów byli piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie. W regionalnych derbach wyraźnie lepsze Zagłębie Sosnowiec.

Już po 20. minutach podopieczni Pawła Ściebury przegrywali w Kielcach z tamtejszą Koroną 0:2. Pomimo tego cierpliwie i żmudnie zaczęli odrabiać starty. Udało im się doprowadzić do wyrównania na 8 minut przed końcowym gwizdkiem. Wydawało się nawet, że to goście ze Śląska są bliżsi wygranej, ale w 89' nieodpowiedzialne zachowanie Dominika Kulawiaka skończyło się rzutem karnym i przegraną ze Scyzorykami.

W derbach województwa wysoka wygrana Zagłębia z tyskim GKS-em. Do 75. minuty pachniało bezbramkowym remisem, ale wtedy gospodarze wyszli na prowadzenie po kontrowersyjnym rzucie karnym. W samej końcówce dał znać o sobie rezerwowy Filip Karbowy. Jego dwie potężne i firmowe bomby z dystansu rozstrzygnęły definitywnie losy derbów.