Ruch przegrywa derby w Rybniku i osuwa się w tabeli, bramkostrzelne, wyjazdowe remisy - wyniki 12. kolejki II ligi

W 12 serii gier zanotowaliśmy kolejny kompromitujący występ Niebieskich oraz dwa wyjazdowe remisy 2:2.

W niedzielnych derbach w Rybniku, ROW 1964 zasłużenie pokonał Ruch Chorzów. Jedynego gola dla gospodarzy juz w 13. minucie strzelił Kamil Spratek. Podopieczni Dariusza Fornalaka nie pierwszy raz w tym sezonie zaprezentowali się bardzo słabo. Dość powiedzieć, że przez 90. minut nie oddali nawet celnego strzału! Po porażce Ruch ma tyle samo punktów co ROW. Cierpliwość fanów Niebieskich jest na wyczerpaniu, ale trener gości ma na razie pełne poparcie zarzadu klubu z ulicy Cichej.

Pozostali nasi reprezentanci przywożą z wyjazdów po punkcie dzięki takiemu samemu rezultatowi 2:2 odniesionemu w Łęcznej oraz w Rzeszowie. Bardzo cenny jest zwłąszcza remis Rozwoju Katowice w batalii z faworyzowanym Górnikiem Łęczna. Katowiczanie przeszli drogę z nieba do piekła i spowrotem. Po początkowym prowadzeniu, cenny punkt wyrwali w samej końcówce - po samobójczym trafieniu stopera gospodarzy - Tomasza Midzierskiego.

Z kolei będący na fali wznoszącej piłkarze Skry Częstochowa, w meczu beniaminków - urwali punkty Resovii Rzeszów. Tutaj przebieg spotkania był odwrotny do tego z Łęcznej. To rzeszowianie wyszli na prowadzenie by starcić je w koncówce I i na początku II połowy. Resovia punkt uratowała po rzucie karnym podyktowanym w 73. minucie gry.

Wyniki 12. kolejk: II ligi:

Górnik Łęczna - Rozwój Katowice 2:2 (1:1)
0:1 - Sebastian Olszewski 11'
1:1 - Paweł Wojciechowski 30'
2:1 - Patryk Szysz 65'
2:2 - Tomasz Midzierski (sam.) 88'

ROW 1964 Rybnik - Ruch Chorzów 1:0 (1:0)
1:0 - Kamil Spratek 13'