Kanonada przy Cichej, reszta w plecy - wyniki 13. kolejki II ligi

W końcu odblokowali się Niebiescy, którzy zdemolowali beniaminka z Rzeszowa. Pozostałe nasze drużyny niestety skończyły mecze bez punktów.

Ruch Chorzów w starciu z beniaminkiem - Resovią już w I połowie urządził sobie kanonadę. Skończyło się "tylko" 5:1, gdyż 10 minut po pierwszym karnym, Tomasz Podgórski nie wykorzystał drugiej 11-tki. wysoka i efektowana wygrana przybliżyła Niebieskich na 6 punktów do czołówki tabeli i pozwoli na chwilę oddechu trenerowi Dariuszowi Fornalakowi.

W Katowicach Rozwój nie dał rady Zniczowi Pruszków. Grający z mocno przemeblowaną obroną i bez doświadczonych: Tomasza Wróbla i Seweryna Gancarczyka gospodarze ulegli 1:3, a ich katem okazał się głównie Dariusz Zjawiński - autor dwóch bramek. Gol Mateusza Września był tylko honorowym trafieniem katowiczan.

Pod Jasną Górą Skra Częstochowa uległą innemu beniaminkowi i rewelacji sezonu - Elanie Toruń. Dla sensacyjnego wicelidera ponownie trafił aktualny krół strzelców Filip Kozłowski. Skrzaki szybko potrafiły się podnieść i doprowadzić do remisu (gol Damiana Nowaka), ale jeszcze przed przerwą ostateczne słowo należało do gości z miasta Kopernika.

Po euforii i wygranej w derbach z Ruchem, do smutnej, II-ligowej rzeczywistości wrócili piłkarze ROW-u 1964 Rybnik. Podopieczni Rolanda Buchały nieznacznie przegrali z GKS-em w Bełchatowie. O wszytskim zdecydowało trafienie Bartłomieja Bartosiaka na początku II połowy, które pozwoliło zgarnąć pełną pulę gospodarzom.