Krótka seria Niebieskich, niespodzianka Rozwoju w Łodzi - wyniki 19. kolejki II ligi [tabela]

W 19. serii gier w II lidze niemalże sensację sprawili skazywani na pożarcie w jaskini lwa piłkarze Rozwoju Katowice. Na tylko dwóch wygranych z rzędu zakończyła się mini passa trenera Marka Wleciałowskiego.

Ruch Chorzów gładko przegrał w Radomiu z Radomiakiem i może właściciwie już zapomnieć o awansowych ambicjach na wiosnę. Wpływ na porażkę 0:2 z pewnością miała "akcja ratunkowa" z 2. minuty w wykonaniu Bartłomieja Kulejewskiego, po którym defensor Niebieskich udał się do szatni. Tym samym zakończyła się seria wygranych meczów trenera Wleciałowskiego na ławce Ruchu.

Wielką niespodziankę, a było blisko prawdziwej sensacji - sprawili podopieczni Marka Koniarka (byłego Widzewiaka - przyp. red.) właśnie w Łodzi. Skazywani na pożarcie w starciu z Widzewem piłkarze Rozwoju w 46. minucie wprawili w osłupienie ponad 17-tys. publikę i wyszli na sensacyjne prowadzenie. Liderowi II ligi i absolutnemu faworytowi, udało się doprowadzić do remisu dopiero kilka minut przed końcem meczu!

Pozostałe nasze zespoły zadowiliły się jednym punktem. W domowych meczach Skra Częstochowa bezbramkowo zremisowała z faworyzowanym i walczącym o awans Górnikiem Łęczna, pod wodzą byłego selekcjonera reprezentacji Polski - Franciszka Smudy, a ROW 1964 Rybnik tylko zremisował 1:1 w starciu z także walczącym o utrzymanie Gryfem Wejherowo. Podopiecznym Jacka Trzeciaka nie pomógł karny z 23. minuty, gdyż goście z Pomorza wyrównali po przerwie.