Na to porozumienie w Chorzowie czekali jak na zbawienie

Na to porozumienie w Chorzowie czekali jak na zbawienie

W Chorzowie powiało optymizmem: w końcu doszło do podpisania porozumienia dotyczące finansowania działalności Ruchu Chorzów, którego stronami są miasto Chorzów, firma Carbonex sp. z o.o., główni akcjonariusze klubu oraz spółka Ruch Chorzów S.A.

Celem porozumienia jest zadeklarowanie finansowania klubu na poziomie pokrywającym obecne koszty jego funkcjonowania, określenie granic zaangażowania finansowego Miasta, a także usystematyzowanie wiedzy na temat aktualnej sytuacji finansowej spółki. W efekcie porozumienia miasto Chorzów udzieliło spółce pożyczki w wysokości 2 mln zł pod twarde zabezpieczenie w postaci nieruchomości, a także zobowiązało się do zorganizowania przetargu na promocję przez sport. Kwota przeznaczona do przetargu uzależniona jest od decyzji radnych, którą podejmować będą na najbliższej sesji 7 lutego. Radni zdecydują, czy podnieść budżet do 4 mln zł czy utrzymać dotychczasowy przeznaczony na ten cel. Jednocześnie klub i Carbonex sp. z o.o. zadeklarowały, że ich zaangażowanie we współfinansowanie klubu w latach 2019 i 2020 będzie równe faktycznemu zaangażowaniu miasta.

- Jako miasto wielokrotnie wspieraliśmy klub mając na uwadze, że Ruch Chorzów to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju, a wielu chorzowian jest jej wiernymi kibicami. Porozumienie ma na celu określenie na jakim poziomie miasto może się jeszcze zaangażować oraz wyznaczenie sztywnych granic pomocy klubowi – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

- Porozumienie zawarte przez dwóch głównych akcjonariuszy Spółki daje nadzieję na ustabilizowanie jej sytuacji finansowej. Dzięki niemu możemy spokojniej planować i prowadzić bieżącą działalność i realizować plan systematycznej poprawy finansów spółki, którą przejęliśmy w złej sytuacji prawnej i finansowej. Pożyczka pomogła nam uregulować bieżące płatności, w tym zaległości wobec piłkarzy i pracowników spółki. Niebawem zaczyna się sezon, a pożyczka sprawia, że spokojnie rozpoczniemy piłkarską wiosnę – mówi Jan Chrapek, prezes zarządu Ruch Chorzów S.A. 

Źródło: ruchchorzow.com.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami