Gryf zdmuchnięty na Bukowej. Pierwsza, wyjazdowa wygrana "Skrzaków" - wyniki 19. kolejki II ligi

GKS Katowice bez problemu rozgromił na Bukowej ligowego autsajdera z Wejherowa. Dużą niespodziankę sprawiła Skra Częstochowa - przywożąc z Krakowa po raz pierwszy wyjazdowy komplet punktów.

Podopieczni Rafała Góraka rozpoczęli egzekucję na piłkarzach Gryfa już w pierwszej akcji, a konkretnie zrobił to były gracz gości - Dawid Rogalski. Drugi cios gospodarze wyprowadzili zaledwie 6 minut później. Co prawda goście z Pomorza zdołali nawet umieścić futbolówkę w bramce "GieKSy", ale sędzia anulował to trafienie z powodu spalonego. W II połowie Trójkolorowi trafili także dwa razy - czym dokumentnie rozbili autsajdera z Wejherowa.

Dość niespodziewanie pod Wawelem z Garbarnią wygrały "Skrzaki". Drużyna Pawła Ściebury oba gole zdobyła w drugiej połowie. Pierwsza zakończyła się bez bramek, choć gospodarze zmarnowali rzut karny - trafiając w słupek częstochowskiej bramki. Podobnie jak Skra po przerwie - która już przy wyniku 2:0 zmarnowała 11-tkę, strzelając z wapna nad poprzeczką. Wygrana gości, to dopiero ich pierwsze, wyjazdowe 3 punkty w tym sezonie. Dzięki temu Skrzaki zachowują kontakt z zespołami będącymi nad nimi i nad strefą spadkową.

Wyniki 19. kolejki II ligi:

GKS Katowice - Gryf Wejherowo 4:0 (2:0)
1:0 - Dawid Rogalski 1'
2:0 - Szymon Kiebzak 7'
3:0 - Grzegorz Rogala 60'
4:0 - Patryk Szwedzik 81'
GKS K-ce: Mrozek - Michalski (84. Wojciechowski), Jędrych, Dejmek, Rogala - Kiebzak, Błąd, Stefanowicz (84. Grychtolik), Gałecki, Wroński (72. Tabiś) - Rogalski (79. Szwedzik).

Garbarnia Kraków - Skra Częstochowa 0:2 (0:0)
0:1 - Konrad Andrzejczak 51'
0:2 - Rafał Brusiło 71'
Skra: Kos - Bondarenko, Zalewski, Brusiło, Niedojad (67. Napora), Andrzejczak, Niedbała (90. Wolny), Obuchowski, Olejnik, Holik, Pavlas.

Lech II Poznań - Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
1:0 - Juliusz Letniowski 55'
1:1 - Tomasz Midzierski 60'

Resovia Rzeszów - Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)
0:1 - Maciej Firlej 76'

Elana Toruń - Błękitni Stargard 3:2 (1:0)
1:0 - Dominik Sokół 2'
2:0 - Dominik Kościelniak 48'
2:1 - Piotr Kurbiel 66'
2:2 - Hubert Sadowski 72'
3:2 - Bartosz Boniecki 86'

Legionovia Legionowo - Stal Rzeszów 0:3 (0:3)
0:1 - Wojciech Reiman 16' (k)
0:2 - Wojciech Reiman 29'
0:3 - Błażej Cyfert 40'

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 2:1 (0:1)
0:1 - Dariusz Zjawiński 29'
1:1 - Michał Mistrzyk 75'
2:1 - Michał Fidziukiewicz 82'

Górnik Polkowice - Olimpia Elbląg 1:1 (1:1)
1:0 - Michał Bednarski 29' (k)
1:1 - Tomasz Lewandowski 44'

Czołówka klasyfikacji snajperów:
12 goli - Michał Bednarski (Górnik Polkowice), Marcin Robak (Widzew Łódź),
10 goli - Wojciech Fadecki (Błękitni Stargard), Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna),
9 goli - Karol Czubak (Bytovia Bytów),
8 goli - Dawid Rogalski (GKS Katowice), Damian Szuprytowski (Olimpia Elbląg),
7 goli - Piotr Kurbiel (Błękitni Stargard), Paweł Moskwik (Znicz Pruszków), Daniel Świderski (Resovia Rzeszów).

1.  Górnik Łęczna 19 39 11 6 2 27-17
2.  Resovia Rzeszów 19 38 11 5 3 34-17
3.  GKS Katowice 19 37 11 4 4 34-18
4.  Widzew Łódź 18 37 11 4 3 37-15
5.  Olimpia Elbląg 19 32 8 8 3 28-16
6.  Stal Rzeszów 19 30 9 3 7 31-25
7.  Bytovia Bytów 18 29 8 5 5 29-26
8.  Błękitni Stargard 19 29 9 2 8 29-29