Kosztowny koniec serii - wyniki 29. kolejki II ligi

Twierdza Bukowa padła w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Seria domowych zwycięstw GKS-u Katowice została przerwana przez Górnika Polkowice. Ta porażka może drogo kosztować katowicki zespół.

Pięć miesięcy musieli czekać kibice GKS-u Katowice, by ponownie pojawić się na trybunach przy Bukowej. Środowe spotkanie z Górnikiem Polkowice było pierwszym po powrocie do gry, w którym piłkarze trenera Rafała Góraka mogli liczyć na wsparcie sympatyków GieKSy. Sporą niespodziankę mieliśmy już przed rozpoczęciem meczu. Szkoleniowiec GKS-u postanowił dać szansę zaledwie 18-letniemu Patrykowi Szwedzikowi, który po raz pierwszy w swojej karierze wyszedł na mecz szczeblu centralnego w podstawowym składzie.

W 22. minucie Kamil Wacławczyk znalazł piłkę w szesnastce po rzucie wolnym. Precyzyjnym strzałem znalazł długi słupek i futbolówka wpadła do bramki GKS-u odbijając się od słupka. Gospodarze mieli szansę na odpowiedź w 29. minucie, gdy po dograniu Kacpra Michalskiego piłka trafiła prosto pod nogi Arkadiusza Woźniaka. Ten jednak źle przymierzył i strzał przeleciał wysoko nad poprzeczką.

W 55. minucie spotkania Górnik mógł podwyższyć po błędzie Arkadiusza Jędrycha. Ten uratował się wybijając piłkę z linii bramkowej, ale w kolejnej akcji kolejny błąd i tym razem Michał Bednarski był już bezlitosny podwyższając na 2:0.

Katowiczanom udało się odpowiedzieć niemal natychmiast. Maciej Stefanowicz wykorzystał jedenastkę i zdobył gola kontaktowego. W 75. minucie Adrian Błąd próbował zza pola karnego. Bramkarz Górnika odbił piłkę przed siebie, niestety nikt nie zdołał do niej dopaść i dobić w kierunku bramki. GieKSa naciskała, ale nie potrafiła znaleźć skutecznego sposobu na doprowadzenie do sytuacji bramkowej. Seria zwycięstw przy Bukowej niestety została przerwana.

Wyniki 29. kolejki:

GKS Katowice - Górnik Polkowice 1:2 (0:1)
0:1 - Wacławczyk, 22 min.
0:2 - Bednarski, 56 min.
1:2 - Stefanowicz, 60 min. (karny)
GKS: Mrozek - Michalski, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Wroński (46. Kiebzak), Błąd, Habusta (46. Gałecki), Stefanowicz, Woźniak (61. Pavlas) - Szwedzik (61. Rogalski).

Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)
1:0 - Bucio, 50 min.

Błękitni Stargard - Górnik Łęczna 1:2 (0:1)
0:1 - Wojciechowski, 22 min. (karny)
1:1 - Bochnak, 74 min.
1:2 - Stromecki, 75 min.

Bytovia Bytów - Skra Częstochowa 1:1 (1:0)

1:2 - Kowalski, 81 min. (karny)

Stal Stalowa Wola - Lech II Poznań 2:1 (2:1)

19 goli - Marcin Robak (Widzew Łódź),
14 goli - Wojciech Fadecki (Błękitni Stargard), Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna),