Gwarek zastopowany przez lidera, grad goli w Brzegu i Cygańskim Lesie - wyniki 15. kolejki III ligi

W 15. serii spotkań III ligi Gwarek TG został zatrzymany przez lidera w Brzegu, kolejną wygraną zanotowała Skra, w derbach lepszy BKS Stal, cenna, wyjazdowa wygrana Pniówka, ale najwięcej bramek padło w Cygańskim Lesie.

Wicelider tabeli - Skra Częstochowa, po dwóch rzutach karnych i golach Daniela Rumina bez problemu uporał się z Ruchem Zdzieszowice. To już siódma, domowa wygrana podopiecznych Jakuba Dziółki. W derbach województwa piłkarze BKS-u Stali B-B bramki strzelali na początku i pod koniec spotkania z Unią Turza Śląska, która po zmianie trenera i chwilowym oddechu - ponownie wpadła w tarapaty i zakotwiczyła w strefie spadkowej.

Nie udałą się wyprawa rewelacyjnego beniaminka z Tarnowskich Gór na Opolszczyznę. Zespół Krzysztofa Górecko musiał uznać wyższość lidera III ligi - Stali Brzeg. Gwarek dwukrotnie odpowiadał na trafienia gospodarzy i do przerwy remisował z liderem, ale po zmianie stron drużyna Stali trafiłała za sprawą doświadczonego kapitana Marcina Nowackiego oraz w ostatnich sekundach meczu.

Najwięcej goli zobaczyli kibice w Cygańskim Lesie, gdzie Rekord zaaplikował rezerwom ekstraklasowego Zagłębia Lubin aż 6 trafień. Goście zdołali odpowiedzieć zaledwie dwoma bramkami - stąd też końcowy pogrom 6:2. Dla bielszczan strzeliło pięciu różnych piłkarzy, a jedna bramka to efekt samobójczego kiksu Damiana Oko.

W niedzielę rezerwy zabrskiego Górnika przegrały z Pniówkiem Pawłowice. Dla zabrzan w pierwszej części trafił Dominik Lasik, ale w drugiej połowie do boju zerwali się skutecznie podopieczni Jana Wosia. Do remisu doprowadził w 78. minucie Maciej Gaszka, a zwycięskiego gola na 5 minut przed końcem strzelił z rzutu karnego najlepszy snajper gości - Mateusz Szatkowski.