Kamil Rakoczy nie jest już trenerem Ruchu Radzionków

FOTO: ruchradzionkow.com FOTO: ruchradzionkow.com

W wyniku fatalnej serii dziewięciu meczów bez zwycięstwa, która sprawiła, że zespół Ruchu Radzionków znalazł się w strefie spadkowej III ligi, kierując się dobrem klubu i drużyny trener Kamil Rakoczy po raz drugi złożył rezygnację, która została przyjęła przez zarząd klubu.

Rakoczy był szkoleniowcem "Cidrów" przez dwa i pół roku. Pod jego wodzą żółto-czarni wywalczyli pamiętny awans do III ligi. Nazwisko trenera, który poprowadzi Ruch Radzionków w następnym sezonie poznamy w niedługim czasie. Możliwe jednak, że dołączy on do nas już w najbliższych dniach. Na razie obowiązki pierwszego trenera pełnić będzie dotychczasowy asystent Piotr Rocki.

- Jest mi bardzo przykro, że w takich okolicznościach rozstajemy się z trenerem Rakoczym. Taka była jednak potrzeba chwili i dla dobra drużyny oraz Klubu trener Rakoczy postanowił odejść i dać szansę uratować trzecią ligę dla Ruchu Radzionków komuś innemu. Wspólnie uznaliśmy, że drużyna potrzebuje jakiegoś nowego impulsu. Przed nami cztery ostatnie mecze i dwanaście punktów do zdobycia. Trzeba zrobić wszystko, co można aby o to powalczyć. Przykłady z ostatnich dni pokazują, że dopóki piłka w grze trzeba walczyć do ostatniego meczu i ostatniej minuty, a wydarzyć się może wszystko. Przy tej okazji chciałbym bardzo prosić wszystkich kibiców o wiarę, wsparcie i doping dla drużyny. Teraz potrzebujemy was bardziej niż kiedykolwiek - mówi prezes Ruchu Marcin Wąsiak.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami