Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek awans do II ligi zapewnił sobie Górnik Polkowice. Bramki w doliczonym czasie gry strzelali piłkarze Pniówka i Rekordu, W Tarnowskich Górach, w derbowym starciu padło pół tuzina goli. Coraz trudniejsza sytuacja radzionkowskich "Cidrów".

W 31. serii gier na III-ligowych boiskach najciekawiej i do końca emocjonująco było w Kluczborku oraz Tarnowskich Górach. Piłkarze Pniówka Pawłowice prowadzili na Opolszczyźnie po bramce Dawida Weisa, ale po godzinie gry to gospodarze wyszli na prowadzenie. Piorunująca końcówka spotkania i gole rezerwowych Kamila Glenca z 89. minuty oraz w doliczonym czasie gry Wojciecha Caniboła - dały podopiecznym Grzegorza Łuasika cenne trzy punkty, a zarazem pewne utrzymanie w III lidze!

Bardzo emocjonująco, niczym u Hitchcocka było w wojewódzkich derbach pomiędzy Gwarkiem TG, a Rekordem B-B. Kibice w Tarnowskich Górach zobaczyli pół tuzina bramek, dwa wykorzystane karne, bramkę samobójczą oraz czerwoną kartkę piłkarzy gospodarzy oraz gola gości w doliczonym czasie gry - dającego im remis w lokalnym starciu.

Niestety nie udała się wyprawa Ruchu Radzionków do Zdzieszowic. W pojedynku dwóch Ruchów, wyraźnie lepsi okazali się gospodarze. Po 45. minutach "Cidry" przegrywały 1:2 i mogły jeszcze liczyć na odwrócenie losów spotkania, ale po przerwie trzecie trafienie dla zdzieszowiczan przesądziło o poraźce. Nie było efektu "nowej miotły" w postaci zmainy trenera. Podopieczni Piotra Rockiego, który w tym tygodniu zastąpił Kamila Rakoczego - tracą już do bezpiecznej strefy 4 punkty, na 3 kolejki do końca sezonu.

Kolejne wyjazdowe zwycięstwo zanotowały zabrskie rezerwy. Po golu Dominika PisarkaGórnik II przywozi trzy punkty z Gorzowa Wielkopolskiego. Z III ligą po tej serii gier pożegnały się już Stilon Gorzów oraz Lechia Dzierżoniów.

Wyniki 31. kolejki III ligi:

Stilon Gorzów - Górnik II Zabrze 0:1 (0:1)
0:1 - Dominik Pisarek 67'

MKS Kluczbork - Pniówek Pawłowice Śląskie 2:3 (1:1)
0:1 - Dawid Weis 25'
1:1 - Michał Szewczyk 31'
2:1 - Dominik Lewandowski 61'
2:2 - Kamil Glenc 89'
2:3 - Wojciech Caniboł 90+2'
Pniówek: Gocyk - Zajączkowski, Goik, Szary (88' Ciuberek), Paleczny - Prusek (46' Glenc), Wuwer, Musioł (68' Bodziony), Dzida (77' Caniboł), Weis - Szatkowski.
Żółte kartki: Zajaczkowski, Caniboł.

Gwarek Tarnowskie Góry - Rekord Bielsko-Biała 3:3 (2:1)
0:1 - Adam Dzido 8' (s)
1:1 - Dawid Jarka 38'
2:1 - Patryk Joachim 44'
3:1- Dawid Jarka 55' (k)
3:2 - Marcin Wróbel 76' (k),
3:3 - Dariusz Rucki 90+3'
Gwarek: Wiśniewski - Dyląg (77′ Starzyński), Dzido, Cymerys, Śliwa - Konieczny, Timochina, Jarka, Mizgała (88′ Fojcik), Pikul (85′ Pipia) - Joachim (88′ Juraszczyk).
Rekord: Kucharski - Groń (59′ Sobik), Rucki, Kareta, Caputa - Ogrocki (64′ Wróbel), Czernek (64′ Wyroba), Madzia, Żołna - Kozina, Szymański (73′ Czaicki).
Żółte kartki: Timochina, Dyląg, Śliwa, Dzido, Jarka - Kareta, Kozina. Czerwona kartka: Timochina w 80. minucie (Gwarek) za dwie żółte.

Ruch Zdzieszowice - Ruch Radzionków 3:1 (2:1)
1:0 - Jakub Czajkowski 26'
2:0 - Paweł Kubiak 35'
2:1 - Robert Wojsyk 39'
3:1 - Daniel Nowak 72'
Ruch R.: Strzelczyk - Trzcionka, Gieroń, Wnuk, Sroka - Małecki (58. Piecuch), Pietryga (66. Łabojko), Staszowski, Kopeć (52. Boudguiga), Krzemień (44. Szromek) - Wojsyk.
Żółte kartki: Gieroń, Sroka (obaj Ruch R.)

Miedź II Legnica - Foto-Higiena Gać 1:6 (0:3)
(Tomasz Żyliński 85 - Paweł Bujakiewicz 8, 43, Filip Barski 30, Dominik Wejerowski 50, 89 (k), 90 (k))

Zagłębie II Lubin - Warta Gorzów 1:1 (1:1)
(Damian Kasprzak 3 - Paweł Posmyk 37 (k))