Polonia Bytom z licencją na grę w III lidze i planem sparingów

FOTO: Polonia Bytom FOTO: Polonia Bytom

Beniaminek Polonia Bytom otrzymała licencję na grę w III lidze. Podopieczni trenera Marcina Domagały rozegrają w okresie przygotowawczym 5 sparingów.

Komisja ds. Licencji Klubowych Śląskiego ZPN, który będzie prowadził rozgrywki w sezonie 2019/20 - przyznała "Niebiesko-Czerwonym" licencję na grę, ale z nadzorem infrastrukturalnym. Nowy sezon III ligi ruszy na początku sierpnia. Pod koniec przyszłego tygodnia kibice powinni juz poznać terminarz gier, który będzie  rozlosowany w siedzibie ŚlZPN w Katowicach.

"Poloniści" przebywają aktualnie na urlopach, które potrwają do poniedziałku 8 lipca. Podopieczni trenera Domagały jako jedni z ostatnich zakończyli ligowe zmagania (zwycięskie baraże z Czańcem - przyp. red.), dlatego też będą mieli najmniej czasu na przygotowania do startu rozgrywek w III lidze.

Najbliższy sezon zapowiada się niezwykle atrakcyjnie dla śląskich kibiców, zarówno pod względem sportowym - jak i kibicowskim. Praktycznie połowę składu stanowić będą zespoły z naszego województwa. W III lidze, grupie 3. oprócz bytomskiej Polonii zagrają takie drużyny jak 14-krotny Mistrz Polski - Ruch Chorzów, ROW Rybnik, Rozwój Katowice, Pniówek Pawlowice, Gwarek TG, Rekord B-B, Górnik II Zabrze, a także rezerwy Miedzi Legnica, Zagłębia Lubin oraz Śląska Wrocław

Plan sparingów Polonii Bytom:
13.07, godz. 11:00 - Pniówek Pawłowice
17.07, godz. 17:00 -  Przemsza Siewierz
20.07, godz. 11:00 - APN Odra Wodzisław
24.07, godz. 11:00 - ROW 1964 Rybnik
27.07, godz. 11:00 - rywal do ustalenia
3/4 sierpnia - planowane rozpoczęcie rozgrywek III ligi

źródło: inf. własna / Polonia Bytom

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami