Ruch się podniósł, Gwarek nie dojechał na I połowę. Show Caniboła w meczu Pniówka - wyniki 11. kolejki III ligi [aktualizacja]

Aż 34 gole padły w 11. serii gier na III-ligowych boiskach. Skutecznością zaimponował przewodzący klasyfikacji strzelców Wojciech Caniboł z Pniówka Pawłowice.

W "derbach" dwóch Ruchów "Niebiescy" przebudzili się dopiero w II połowie i w ciągu zaledwie 10. minut odwrócili losy meczu przy Cichej, dzięki czemu zdołali wyszarpać przynajmniej punkt. Na I połowę meczu w Lubinie z rezerwami Zagłębia nie dojechali popularnie mówiąc piłkarze Gwarka Tarnowskie Góry, którzy dali sobie strzelić aż 4 bramki.

Złoty gol Bartosza Guzdka w samej końcówce meczu w Bielsku-Białej zapewnił wygraną "Rekordzistom" w starciu z Piastem Żmigród. Zabrscy rezerwiści w II połowie, w  7 minut ukłuli trzykrotnie  w wyjazdowym spotkaniu z Foto-Higieną Gać i wyszli na prowadzenie 3:1, aby pod koniec w 5 minut stracić dwa gole i wypuścić wygraną z rąk.

Wskutek porażki rezerw Śląska, nowym liderem III ligi  został Pniówek Pawłowice, który wrócił na zwycięską ścieżkę! Podopieczni Grzegorza Łukasika wbili rezerwom Miedzi Legnicy aż 5 goli, a klasycznym hattrickiem do przerwy popisał się niesamowity Wojciech Caniboł, który tym samym odskoczył swoim konkurentom w klasyfikacji snajperów.

Dublet doświadczonego  Marcina Lachowskiego sprawił, że Polonia wygrała z rezerwistami Śląska Wrocław.  Niestety nie wiedzie się piłkarzom ROW-u 1964 Rybnik, którzy zaliczyli kolejną przegraną. Tym razem lepsza w Zielonej Górze okazała się Lechia. Wśród gości na wyróżnienie zasłużył młodziutki Piotr Jakubowski, który zaliczył debiutancką bramkę na szczeblu III ligi!

Wyniki 11. kolejki III ligi:

Zagłębie II Lubin - Gwarek Tarnowskie Góry 4:0 (4:0)
1:0 - Dominik Więcek 27'
2:0 - Paweł Żyra 31' (k)
3:0 - 2:0 - Paweł Żyra 42'
4:0 - Jakub Sypek 45'

Ruch Chorzów - Ruch Zdzieszowice 2:2 (0:1)
0:1 - Denis Smolarek 1'
0:2 - Marcin Niemczyk 54' (k)
1:2 - Mateusz Lechowicz 66'
2:2 - Mateusz Bartolewski 76'

Pniówek Pawłowice Śl. - Miedź II Legnica  5:2  (3:0)
5:2 - Daniel Smuga 86'

Rekord Bielsko-Biała - Piast Żmigród  1:0 (0:0)
1:0 - Bartosz Guzdek 89'

Foto-Higiena Gać - Górnik II Zabrze 3:3 (1:0)
1:0 - Andrzej Korytek 30'
1:1 - nieznany 46'
1:2 - Łukasz Wolsztyński 52'
1:3 - Piotr Krawczyk 53'
2:3 - Jehor Tarnow 77'
3:3 - Jehor Tarnow 82'

Lechia Zielona Góra - ROW 1964 Rybnik 2:1 (0:0)

2:3 - Kamil Jurasik 88'

LZS Starowice Dolne - Stal Brzeg 1:1 (0:0)
0:1 - Dominik Wejerowski 63'
1:1 - Leszek Nowosielski 75'

Czołówka klasyfikacji snajperów:
10 goli - Wojciech Caniboł (Pniówek Pawłowice Śląskie),
6 goli - Marcin Lachowski (Polonia Bytom), Wojciech Okińczyc (Lechia Zielona Góra), Sebastian Pączko (Gwarek Tarnowskie Góry),
5 goli - Mariusz Idzik (Ruch Chorzów), Szymon Kobusiński (Lechia Zielona Góra), Marcin Niemczyk (Ruch Zdzieszowice).

1.  Pniówek Pawłowice Śl. 11 21 6 3 2 18-11
2.  Ruch Zdzieszowice 11 20 6 2 3 17-14
3.  Śląsk II Wrocław 11 20 6 2 3 16-12
4.  Lechia Zielona Góra 11 19 6 1 4 19-22
5.  Ślęza Wrocław 11 18 5 3 3 17-12
6.  Rekord Bielsko-Biała 11 17 5 2 4 15-16
7.  Foto-Higiena Gać 11 17 5 2 4 16-16
8.  Gwarek Tarnowskie G. 11 17 5 2 4 19-20