W ostatniej serii jesiennych gier Ruch Chorzów "tylko" zremisował derby z Pniówkiem w Pawłowicach. Wygranymi z rundą jesienną pożegnały się za to: Polonia, Gwarek i zabrskie rezerwy, a ROW wrócił z punktem z Gaci.

W Pawłowicach Śląskich "Niebiescy" do przerwy wykorzystali błąd doświadczonego Sławomira Szarego i najlepszy strzelec III-ligowych boisk - Mariusz Idzik wyprowadził Ruch na prowadzenie. Po przerwie gospodarze nacierali coraz bardziej niebezpiecznie, co przyniosło efekt w postaci wyrównującej bramki Mateusza Szatkowskiego. W śląskich derbach padł zatem "sprawiedliwy" podział punktów.

Do lokalnej potyczki doszło także w Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej. Gdy wydawało się, że spotkanie pod Klimczokiem zakończy się bezbramkowym remisem, to w samej końcówce dobitka Dominika Koniecznego zapewniła Polonii Bytom komplet punktów w starciu z miejscowym Rekordem B-B.

Niczym u Hitchcocka rozpoczął się mecz w Żmigordzie. Po niecałych 10. minutach na tablicy świetlnej brzmiał  tam wynik 1:1. Tarnogórskie "Gwarki" zapewniły sobie wygraną dopiero w ostatnim kwadransie, dzięki golom: Patryk Joachima i Sebastiana Pączko.

Ostatni mecz w rundzie jesiennej na swoją korzyść rozstrzygnęły także zabrskie rezerwy.  Obie bramki dla Górnika II strzelił Michał Rostkowski. W tym decydującą o wygranej na 12. minut przed końcem z rzutu karnego.

Dwukrotnie swoich rywali w Gaci musieli gonić piłkarze ROW-u 1964 Rybnik. Misja zakończyła się powodzeniem i podopieczni Rolanda Buchały zdołali zremisować z Foto-Higieną, ale rybniczanie przezimują w tabeli jako najgorszy zespół z województwa śląskiego.

Wyniki 17. kolejki III ligi:

Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
0:1 - Mariusz Idzik 37'
1:1 - Mateusz Szatkowski 69'
Pniówek: Gocyk - Zajączkowski, Szary, Ciuberek, Glenc - Łaski (85. Paleczny), Musioł, Dzida, Weis - Szatkowski (79. Siwek), Caniboł.
Ruch: T. Nowak - Lechowicz, Kasolik, Mokrzycki, Kowalski - Duchowski (73. Podgórski), Sikora - Paszek (66. Winciersz), Foszmańczyk, Bartolewski - Idzik.

Piast Żmigród - Gwarek Tarnowskie Góry 1:3
0:1 - Rafał Kuliński 3' (k)
1:1 - Michał Kostrzewa 8'
1:2 - Patryk Joachim 74'
1:3 - Sebastian Pączko 87'
Gwarek: Rosół - Dyląg, Polak, Przystalski, Pipia - Timochina, Kuliński (79. Kowalczyk), Oziębała (46. Pach), Mazurek (63. Jarka), Pączko - Bętkowski (72. Joachim).

Rekord Bielsko-Biała - Polonia Bytom 0:1 (0:0)
0:1 - Dominik Konieczny 86'
Rekord: Kucharski - Madzia (46. Kozina), Jampich, Kareta, Caputa (90. Rucki) - Żołna, Wyroba, Czaicki, Szymański, Czernek (80. Mucha) - Wróbel (73. Guzdek).
Polonia: Wierzbicki - Budzik, Radkiewicz, Bedronka, Belica - Fornalczyk (57. Małecki), Krzemień, Czernysz (88. Fic), Konieczny, Żagiel (80. Matusiak) - Stefański (90. Pośpiech).

Górnik II Zabrze - Miedź II Legnica 2:1 (1:0)
1:0 - Michał Rostkowski 3'
1:1 - Mateusz Zatwarnicki 48'
2:1 - Michał Rostkowski 78' (k)
Górnik II: Loska - Arnarson, Surowiec, Kulanek, Gryszkiewicz - Eizenchart, Manneh, Kobylarczyk, Pawłowski, Wolsztyński - Rostkowski.

Foto-Higiena Gać - ROW 1964 Rybnik 2:2 (1:1)
1:0 - Marcin Buryło 8' (k)
1:1 - Wiktor Piejak 14'
2:1 - Tobiasz Jarczak 53'
2:2 - Konrad Warmiński 61'

Zagłębie II Lubin - Lechia Zielona Góra 0:2 (0:2)
(Szymon Kobusiński 12, Wojciech Okińczyc 39)

LZS Starowice Dolne - Śląsk II Wrocław 1:4 (0:1)
(Marcin Nowacki 67 - Filip Michalski 4, Paweł Kucharczyk 52, Mathieu Scalet 75, 79)

MKS Kluczbork - Stal Brzeg 1:0 (1:0)
(Łukasz Szukiełowicz 20)

Ślęza Wrocław - Ruch Zdzieszowice 1:1 (0:1)
(Robert Pisarczuk 52 - Paweł Kubiak 34)

Czołówka klasyfikacji snajperów:
13 goli - Mariusz Idzik (Ruch Chorzów),
11 goli - Wojciech Caniboł (Pniówek Pawłowice Śląskie),
9 goli - Szymon Kobusiński (Lechia Zielona Góra), Wojciech Okińczyc (Lechia Zielona Góra),
8 goli - Marcin Lachowski (Polonia Bytom), Sebastian Pączko (Gwarek Tarnowskie Góry), Szymon Szymański (Rekord Bielsko-Biała),
7 goli - Arisco (Miedź II Legnica), Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław), Marcin Wodecki (ROW 1964 Rybnik).

1.  Śląsk II Wrocław 17 36 11 3 3 33-16
2.  Ruch Chorzów 17 30 8 6 3 33-19
3.  Polonia Bytom 17 30 9 3 5 28-17
4.  Ruch Zdzieszowice 17 29 8 5 4 24-19
5.  MKS Kluczbork 17 27 8 3 6 29-24
6.  Gwarek Tarnowskie G. 17 27 8 3 6 30-25
7.  Rekord Bielsko-Biała 17 26 8 2 7 25-28
8.  Lechia Zielona Góra 17 26 8 2 7 29-33