Śląska IV liga bez Slavii Ruda Śląska, Polonii Poraj i Beskidu Skoczów. Nie wiadomo co z Wilkami Wilcza

Śląska IV liga bez Slavii Ruda Śląska, Polonii Poraj i Beskidu Skoczów. Nie wiadomo co z Wilkami Wilcza

Beskid Skoczów, Slavia Ruda Śląska i Polonia Poraj wycofały się z rozgrywek IV ligi w sezonie 2020/2021. Ponadto klub Wilki Wilcza nie wysłał swojego przedstawiciela na spotkanie czwartoligowców w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a miał on swoim przyjazdem potwierdzić, że klub przystąpi do gry.

W związku z tym liczba drużyn, które mają zagrać w sezonie 2020/2021 ciągle nie jest jeszcze ostateczna, a to oznacza, że podział na grupy może ulec zmianie. Jedność 32 Przyszowice w związku z tym zgłosiła akces na przenosiny z grupy I do grupy II, a Referat Rozgrywek tak będzie się starał dopasować geograficznie najlepszy dobór zespołów do grup i ustalić terminarz tak żeby rozgrywki mogły przebiegać płynnie. Czwartoligowy sezon ma wystartować 25 lipca.

Na wniosek przedstawicieli klubów, którzy argumentowali, że młodzieżowcy z rocznika 1999 w sezonie zakończonym przedwcześnie przez pandemię nie mogli rozegrać rundy wiosennej i proponowali przedłużenie dla tego rocznika wieku młodzieżowca na następny sezon. Prezes ŚlZPN Henryk Kula zapewnił, że przedstawi tę propozycję na zebraniu zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jeżeli ta propozycja zostanie zaakceptowana to jeden z dwójki młodzieżowców w sezonie 2020/2021 będzie mógł być z rocznika 1999, a drugi z rocznika 2000.

Źródło: slzpn.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami