W A-klasie nie ma mocnych na Górnika 09 - czyli niepokonana "Kocina"

Nowoczesna trybuna na stadionie Górnika 09 Mysłowice. Nowoczesna trybuna na stadionie Górnika 09 Mysłowice.

Po rozegraniu połowy rundy jesiennej w katowickiej klasie A - zdecydowanym liderem jest Górnik 09 Mysłowice.

Popularna "Kocina" już przed sezonem typowana była jako główny kandydat do awansu i jak na razie nic nie zapowiada, aby piłkarze z Grodu Mysława zadania nie wykonali. Przed sezonem oraz na początku rozgrywek walkę o awans zapowiadały także: UKS Szopienice, Strażak Mikołów, Jastrząb Bielszowice, Kolejarz 24 Katowice, MK Górnik Katowice, a o wysokie lokaty w ścisłej czołówce miała walczyć również Victoria Katowice.

Po 7. kolejkach mysłowicka "zero-dziewiątka" ma komplet zwycięstw, a do tego imponujący bilans bramkowy: 39 goli zdobytych i zaledwie 7 straconych. Statystycznie więc Kocina trafia do bramki rywala prawie sześciokrotnie na mecz, średnio co 16 minut. Warto dodać, że piłkarze Górnika 09 wygrali także mecze z największymi rywalami w walce o awans (poza spotkaniem ze Strażkiem Mikołów, które zostanie rozegrane w 9. kolejce).

Jak zgodnie twierdzą ligowi rywale, Górnik 09 jest w tym momencie poza ich zasięgiem. Kocina sportowo po prostu nie pasuje do tej klasy rozgrywkowej i jest wręcz "skazana" na awans. Mysłowiczanie nad 2. i 3. zespołem w tabeli mają już 5 punktów zapasu, a nad resztą rywali przewaga jest jeszcze większa. 

Po sezonie do klasy okręgowej awansują dwa pierwsze zespoły, więc jest o co grać i rywale skupiają się na walce o drugie, "premiowane" miejsce. Kibiców i sympatyków Górnika cieszą nie tylko wysoko wygrane spotkania, ale także styl gry zespołu.

Podopieczni Huberta Wilka grają spokojnie, konsekwentnie i cierpliwie realizują przedmeczowe założenia. Zawodnicy grają z sercem i walczą w każdym meczu. Prezentują się solidnie w obronie i skutecznie w ataku. W każdym meczu zespół stwarza wiele ciekawych i ładnych dla oka akcji. Mysłowiczanie mają także na ławce rezerwowych solidnych zmienników.  

Drużyna z taką grą i składem powinna poradzić sobie także na wyższym szczeblu rozgrywkowym, na którym przyjdzie się prawdopodobnie mierzyć Górnikowi 09 w przyszłym sezonie. Nie dziwi więc, że kibice coraz liczniej wypełniają stadion przy ul. Gwarków 13, zespół jest także głośno wspierany z trybun.

W najbliższą sobotę Kocina na własnym stadionie powalczy z zespołem Stadionu Śląskiego Chorzów i jak w każdym spotkaniu uchodzi za faworyta. Początek meczu o godzinie 15:00. 

Dotychczasowe wyniki Górnika 09 Mysłowice w sezonie 2016/17:
Górnik 09 Mysłowice - KP Katowice 8:0 (taki wynik był po pierwszej połowie, goście na drugą już nie wyszli)
MKS II Siemianowice Śląskie - Górnik 09 Mysłowice 1:4
Górnik 09 Mysłowice - Jastrząb Bielszowice 2:1 (wówczas Jastrząb był wiceliderem tabeli)
Górnik 09 Mysłowice - UKS Szopienice 3:2 (podobna sytuacja jak kolejkę wcześniej)
Kolejarz 24 Katowice - Górnik 09 Mysłowice 0:8
Górnik 09 Mysłowice - AKS II Mikołów 5:2
Victoria Katowice - Górnik 09 Mysłowice 1:9

Aktualna tabela A-klasy po 7. kolejkach:

 

 

źródło: Dominik Żymła

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami