Ruch poległ w Białymstoku

W fatalnych nastrojach wracali z Białegostoku piłkarze Ruchu Chorzów. Niebiescy przegrali z Jagiellonią 1:4 i kończyli mecz w dziewiątkę.

Zespół trenera Waldemara Fornalika stać było jedynie na honorowe trafienie autorstwa Patryka Lipskiego. Tuż przed końcem pierwszej połowy młody pomocnik Ruchu popisał się efektownym strzałem piętą, po który piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

W drugiej połowie, w odstępie kilkudziesięciu sekund chorzowianie stracili dwóch piłkarzy. Drugie żółte, a w konsekwencji czerwone kartki zobaczyli Łukasz Hanzel i Paweł Oleksy.

Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów 4:1 (2:1)

1:0 - Grzyb, 2 min.

2:0 – Górski, 17 min.

2:1 – Lipski, 44 min.

3:1 – Vassiljev, 50 min.

4:1 – Świderski, 79 min.

Ruch: Skaba – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy, Mazek (63. Cichocki), Surma, Hanzel, Lipski, Moneta (46. Ćwielong), Arak (55. Stępiński).