Kolejna porażka Górnika Zabrze

Źródło: gornikzabrze.pl Źródło: gornikzabrze.pl

W meczu szóstej kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków w dobrym stylu pokonała Górnik Zabrze aż 3:0. Zabrzanie w tym meczu musieli sobie radzić bez Szymona Żurkowskiego.

Górnik mógł wyjść na prowadzenie już w piątej minucie. Uderzenie głową Igora Angulo obronił bramkarz gospodarzy Mateusz Lis. Kilka minut później wielki błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Wiktor Biedrzycki, co wykorzystał Zdenek Ondrasek. Strzał czeskiego napastnika obronił jednak Tomasz Loska.

W 18. minucie wynik spotkania otworzył Rafał Pietrzak, który wykorzystał znakomite zgranie Martina Kostala. Biała Gwiazda nie spoczęła na laurach i dokładnie cztery minuty później piłkę do bramki gości wpakował Ondrasek. 29-letni napastnik z pięcioma golami na koncie przewodzi klasyfikacji strzelców ligi.

Górnika dobił w 49. minucie dobił Vullnet Basha. Do końca spotkania wynik meczu się nie zmienił i ostatecznie to krakowianie cieszyli się z trzech punktów. Na ten moment Trójkolorowi zajmują dopiero 12. pozycję w tabeli Lotto Ekstraklasy. W następnym mecz podopieczni Marcina Brosza podejmą na własnym boisku Pogoń Szczecin.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
1:0 - Pietrzak, 18 min.
2:0 - Ondrašek, 22 min.
3:0 - Basha, 49 min.
Wisła: Lis – Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak (87. Grabowski)– Basha, Kort (76. Halilović) – Boguski, Imaz, Kostal (69. Małecki) – Ondrasek.
Górnik: Loska – Michalski, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Liszka (46. Smuga), Biedrzycki (55. Ambrosiewicz), Matuszek, Ryczkowski (66. Nowak) – Jimenez, Angulo.