Piast urwał punkty Lechowi. Górnik wciąż bez zwycięstwa

• Napisane przez  Szymon Kędzierski

W meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował z Pogonią Szczecin 1:1. W tym sezonie ligowym Trójkolorowi jeszcze nie zwyciężyli na własnym stadionie. Piast Gliwice podzielił się punktami w wyjazdowym meczu z Lechem Poznań.

Pierwsza połowa meczu na Arenie Zabrze do najciekawszych nie należała. W 40. minucie Radosław Majewski groźnym uderzeniem  rzutu wolnego zmusił do interwencji Tomasza Loskę. Po zmianie stron górą okazał się Majewski. Były zawodnik Nottingham Forest pięknym strzałem zza pola karnego wyprowadził zespół gości na prowadzenie.

Górnik wyrównał w 68. minucie. Rzut karny po faulu na Szymonie Matuszku wykorzystał Igor Angulo. Gol Hiszpana jest 150 bramką zdobytą przez Górnika za kadencji Marcina Brosza. W ostatnich minutach spotkania drugą żółtą kartkę, a więc w konsekwencji czerwoną otrzymał Michał Koj.

Górnik Zabrze  - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
1:0 – Majewski, 49 min.
1:1 – Angulo, 68 min.
Górnik: Tomasz Loska, Przemysław Wiśniewski, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Michał Koj, Szymon Matuszek, Wiktor Biedrzycki (54. Marcin Urynowicz), Konrad Nowak (66. Maciej Ambrosiewicz), Adam Ryczkowski, Daniel Smuga (46. Jesus Jimenez), Igor Angulo.
Pogoń: Łukasz Załuska, David Stec, Sebastian Walukiewicz, Mariusz Malec, Ricardo Nunes, Tomas Podstawski, Kamil Drygas, Zvonimir Kozulj (90. Tomasz Hołota), Radosław Majewski (73. Dawid Błanik), Hubert Matynia (81. Adrian Benedyczak), Adam Frączczak.

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie pomiędzy Lechem Poznań a Piastem Gliwice. Gdyby nie weryfikacja VAR gliwiczanie cieszyliby się z trzech punktów. W pierwszej połowie lepszy poziom prezentowali gospodarze. W 35. minucie po faulu Toma Hateleya na Kamilu Jóźwiaku sędzia Tomasz Kwiatkowski wskazał na jedenasty metr. Rzut karny ze stoickim spokojem wykorzystał Christian Gytkjaer. Trzy minuty później przed świetną szansą stanął Jóźwiak. Strzał 20-latka obronił jednak Frantisek Plach.

Po przerwie Piast ruszył do ataku. W 65. minucie przed szansą na doprowadzenie do remisu mógł Joel Valencia. Jednak w bramce gospodarzy świetnie spisał się Matus Putnocky. Niecałe dziesięć później minut piłkę do bramki po zamieszaniu w polu karnym skierował Hateley. Defensywny pomocnik ma już w tym sezonie trzy bramki na swoim koncie. Na prowadzenie Piastunki wyprowadził Valencia. Radość podopiecznych Waldemara Fornalika nie trwała jednak długo. Po weryfikacji VAR sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Ekwadorczyka.

Po siedmiu rozegranych kolejkach Piast z dorobkiem 13 punktów zajmuje czwartą lokatę w tabeli. Do liderującej Lechii Gdański gliwiczanie tracą cztery punkty.

Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1 (1:0)
1:0 – Gytkjaer, 36 min. (karny)
1:1 - Hateley, 73 min.
Lech: Matus Putnocky - Tomasz Cywka, Rafał Janicki, Vernon De Marco, Marcin Wasielewski - Maciej Makuszewski (46. Dioni Villalba), Łukasz Trałka, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (75. Tymoteusz Klupś) - Joao Amaral (86. Paweł Tomczyk), Christian Gytkjaer.
Piast: Frantisek Plach - Marcin Pietrowski, Jakub Czerwiński, Uros Korun, Mikkel Kirkeskov - Jorge Felix, Tom Hateley, Joel Valencia (89. Gerard Badia), Patryk Dziczek, Aleksander Jagiełło (54. Mateusz Mak) - Michal Papadopulos (65. Piotr Parzyszek).