Piast Gliwice nie zwalnia tempa

Piast Gliwice podtrzymuje świetną formę w rundzie wiosennej. W meczu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy gliwiczanie przed własną publicznością wygrali z Śląskiem Wrocław 2:0.

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika objęli prowadzenie już w czwartej minucie. Precyzyjne podanie Joela Valencii wykorzystał Piotr Parzyszek. Dla 25-latka był to czwarty gol w tym sezonie, a drugi w tym roku. W 24. minucie sędzia Krzysztof Jakubik wskazał na jedenasty metr po faulu Wojciecha Golli na Parzyszku. Weryfikacja VAR wykazała jednak, że chwile wcześniej przewinienia dopuścił się Jorge Felix. Kolejne minuty, to co raz to gorsza gra defensorów Śląska. W 37. minucie Valencia po świetnym dryblingu między kilkoma zawodnikami oddał strzał obok bramki.

Po zamianie stron grę wciąż prowadziły „Piastunki’. W 55. minucie Valencia podwyższył wynik spotkania. Asystował mu Parzyszek. Dla Ekwadorczyka był to trzeci gol w trzecim meczu z rzędu. Ostatnie 20 minut to lepsza gra gości. Swoje szanse mieli Mateusz Radecki i Marcin Robak. Jednakże po raz kolejny w bramce Piasta świetnie spisywał się Frantisek Plach.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0. Piast aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. W następnej kolejce „Niebiesko-Czerwoni” na wyjeździe spotkają się w derbowym meczu z Górnikiem Zabrze.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
1:0 – Piotr Parzyszek, 4 min.
2:0 – Joel Valencia, 55 min.
Piast: Frantisek Plach - Marcin Pietrowski (85' Mateusz Mak), Aleksandar Sedlar, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Tom Hateley, Patryk Dziczek - Martin Konczkowski, Joel Valencia (90' Michal Papadopulos), Jorge Felix - Piotr Parzyszek (75' Tomasz Jodłowiec).
Śląsk: Jakub Słowik - Piotr Celeban, Igors Tarasovs, Wojciech Golla, Mateusz Cholewiak - Mateusz Radecki, Jakub Łabojko (53' Michał Chrapek), Krzysztof Mączyński, Robert Pich (56' Damian Gąska), Lubambo Musonda (75' Farshad Ahmadzadeh) - Marcin Robak.