Zagłębie wciąż w grze. Świetna passa Górnika

• Napisane przez  Szymon Kędzierski
  • Wydrukuj
  • Email

Zagłębie Sosnowiec pokonało przed własną publicznością Wisłę Kraków 2:1 i wciąż ma szanse na utrzymanie się w Ekstraklasie. Górnik Zabrze wywiózł trzy, cenne punkty z Wrocławia.

Spotkanie w Sosnowcu rozpoczęło się idealnie dla gości z Krakowa. W czwartej minucie prowadzenie Wiśle dał Krzysztof Drzazga. Po raz kolejny w tym sezonie gol dla rywala padł po sporym błędzie defensywy Zagłębia. W 18. minucie bliski podwyższenia wyniku był Marko Kolar. Skuteczną interwencją popisał się jednak Dawid Kudła. W dalszej części pierwszej połowy Kudła kilkukrotnie ratował swój zespół przed stratą drugiego gola.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku. W 50. minucie wyrównał Mateusz Możdżeń. Pomocnik fantastycznym strzałem spoza pola karnego pokonał bramkarza „Białej Gwiazdy”. Osiem minut później Zagłębie na prowadzenie wyprowadził Olaf Nowak, a asystował mu Vamara Sanogo. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Tym samym beniaminek podtrzymał swoje szanse na utrzymanie w Lotto Ekstraklasie.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 2:1 (0:1)
1:0 - Krzysztof Drzazga, 5. min.
2:0 - Mateusz Możdżeń, 50. min.
3:0 - Olaf Nowak, 58. min.
Zagłębie: Kudła - Heinloth (33. Gressak), Cichocki, Polczak, Mraz - Nawotka, Pawłowski, Możdżeń, Udovicic - Gabedawa (46. Nowak), Sanogo (82. Iwaniszwili)
Wisła: Lis - Pietrzak, Palcic, Hoyo-Kowalski, Grabowski - Kolar, Szot, Boguski, Peszko (66. Kumah) - Drzazga (80. Buksa), Brożek (61. Słomka)

Początek meczu nie zwiastował happy endu dla zabrzan. W czwartej minucie wynik spotkania otworzył strzałem z rzutu karnego Marcin Robak. Stracona bramka podziała motywująco na piłkarzy Górnika, którzy stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji. Wyrównał dopiero w 53. minucie Igor Angulo. Hiszpański napastnik trafił do bramki rywali jeszcze raz w 79. minucie z rzutu karnego. Zwycięstwo ze Śląskiem jest trzecim wygranym meczem z rzędu „Trójkolorowych”

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:2 (1:0)
1:0 - Marcin Robak 4. min. (k)
1:1 - Igor Angulo 53. min. (k)
1:2 - Igor Angulo 79. min.
Śląsk: Słowik - Broź (82. Szczepan), Golla, Pawelec, Hołownia - Musonda, Mączyński (82. Gąska), Łabojko, Pich, Cholewiak (64. Tarasovs) - Robak.
Górnik: Chudy - Arnarson (59. Matuszek), Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz (46. Suarez) - Zapolnik (84. Wolsztyński), Gwilia, Matras, Żurkowski, Jimenez - Angulo.

1.  Lechia Gdańsk 32  63 (60)  18 9 5 49-30
2.  Legia Warszawa 32  63 (60)  19 6 7 49-32