Zabrscy "Górnicy" wyjechali na drugie zgrupowanie. W Poznaniu zagrają z Cypryjczykami, Grekami i... bezrobotnymi Hiszpanami

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

28. piłkarzy Górnika Zabrze pojechało na drugie, przedsezonowe zgrupowanie w Poznaniu, które potrwa od 30 czerwca do 7 lipca. W trakcie tygodniowego obozu podopieczni Marcina Brosza rozegrają 4 sparingi. M.in.: z AEK Ateny, AEK Larnaka i reprezentacją AFE.

W kadrze zabrzan znaleźli się testowani przez ostatnie dni: Dawid Kudła, Juan Bauza i Alasana Manneh oraz Bartosz Sekuła, Bartłomiej Eizenchart i Daniel Ściślak z III-ligowych rezerw "Górników". W poniedziałek do zespołu dołączy także Paweł Bochniewicz. Z powodu kontuzji do Wielkopolski nie pojechali: Adam Orn Arnarson, Wojciech Hajda oraz Adam Ryczkowski.

W trakcie pobytu w Poznaniu, zabrzanie rozegrają aż cztery mecze kontrolne. W poniedziałek ich rywalem będzie cypryjski AEK Larnaka, dzień później I-ligowa Termalika Nieciecza, a pod koniec zgrupowania Górnik zagra najpierw z reprezentacją bezrobotnych piłkarzy z hiszpańskiej federacji AFE, by w dniu wyjazdu ze stolicy Wielkopolski zmierzyć się jeszcze z greckim AEK-iem Ateny.

Kadra Górnika na obóz w Poznaniu:
Bramkarze: Martin Chudy, Dawid Kudła, Tomasz Loska, Bartosz Sekuła.
Obrońcy: Paweł Bochniewicz, Bartłomiej Eizenchart, Adrian Gryszkiewicz, Erik Janża, Michał Koj, Aleksander Paluszek, Dariusz Pawłowski, Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski.
Pomocnicy: Maciej Ambrosiewicz, Ishmael Baidoo, Filip Bainović, Juan Bauza, Jesús Jimenez, Krzysztof Kubica, Alasana Manneh, Mateusz Matras, Szymon Matuszek, Michał Rostkowski, Daniel Ściślak, Łukasz Wolsztyński.
Napastnicy: Igor Angulo, Piotr Krawczyk, Kamil Zapolnik.

Sparingi Górnika Zabrze:
22.06 GKS Katowice 2:0 (Jesus Jimenez 69', 82')
26.06 MFK Karvina 2:1 (Igor Angulo 44' (k), Łukasz Wolsztyński 51' - Tomas Weber 90')
01.07 AEK Larnaka
02.07 B-B Termalica Nieciecza
05.07 Reprezentacja AFE (bezrobotni piłkarze hiszpańskiej federacji)
07.07 AEK Ateny
13.07 rywal do ustalenia

źródło: inf. własna / Górnik Zabrze.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami