Wraca PKO BP Ekstraklasa. Mecze bez kibiców, ale najważniejsze, że są!

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

Po blisko trzech miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa wznawiane są rozgrywki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Na razie mecze rozgrywane będą przy pustych trybunach, ale dla prawdziwych kibiców najważniejszy jest chyba fakt, że w końcu liga rusza.

Wirus sprawił, że obecny sezon piłkarski chyba na długo pozostanie w pamięci kibiców. Przed rokiem o tej porze znaliśmy już mistrza Polski. W wyniku przerwy trwającej od początku marca teraz jesteśmy dopiero na etapie 27. kolejki. Pierwotnie miała być ona rozegrana w dniach 13-14 marca. 

Na Górnym Śląsku pierwszy mecz po okresie pandemicznej przerwy rozegrany zostanie na stadionie Piasta Gliwice. Wciąż jeszcze aktualni mistrzowie kraju w sobotę (30 maja) podejmą Wisłę Kraków. Piłkarze są złaknieni gry i wcale tego nie ukrywają.

- Cieszę się przede wszystkim, że możemy wrócić na boisko. Nie wiem w jak odległej perspektywie, ale liczę, że powoli wszystko będzie wracać do normalności i już niedługo wrócą także kibice na stadion. Co do pierwszego meczu, to wierzę, że nasza gra będzie wyglądała dobrze. Mamy za sobą pracowity okres, w którym mocno przygotowywaliśmy się do wznowienia rozgrywek. Mogliśmy wrócić do treningów całą drużyną i jestem zdania, że nie straciliśmy formy, którą prezentowaliśmy przed przerwą - mówi bramkarz Piasta Frantisek Plach.

Ekipę Górnika Zabrze czeka wyjazdowe spotkanie z ŁKS-em Łódź. W pierwszym meczu tych drużyn, rozegranym jesienią na stadionie w Zabrzu, padł remis 1:1. Teraz taki wynik też chyba zadowoliłby ekipę trenera Marcina Brosza.

Zestaw par 27. kolejki:

29 maja (piątek)
godz. 18.00: Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa, sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)
godz. 20.30: Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin, sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

30 maja (sobota)
godz. 15.00: ŁKS Łódź - Górnik Zabrze, sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)
godz. 17.30: Piast Gliwice - Wisław Kraków, sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
godz. 20.00: Lech Poznań - Legia Warszawa, sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

31 maja (niedziela)
godz. 12.030: Wisła Płock - Korona Kielce, sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
godz. 15.00: Cracovia - Jagiellonia Białystok, sędzia: Paweł Gil (Lublin)
godz. 17.30: Lechia Gdańska - Arka Gdynia, sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami