"Rocky" na parkiecie

Piotr Rocki mimo 42-lat doskonale radzi sobie nie tylko na zielonej murawie, ale także na futsalowych parkietach. (foto: Ruch Radzionków) Piotr Rocki mimo 42-lat doskonale radzi sobie nie tylko na zielonej murawie, ale także na futsalowych parkietach. (foto: Ruch Radzionków)

42-letni Piotr Rocki udanie zadebiutował na futsalowych parkietach.

Popularny "Rocky" po zakończeniu rundy jesiennej przez IV-ligowy Ruch Radzionków nie udał się na zimowy urlop, ale cały czas szlifuje formę. Z zielonej murawy przeniósł się na halę i wzmocnił zespół Gwiazdy Ruda Śląska - występującej w I lidze futsalu. Rocki debiut zaliczył 6 grudnia w meczu z GKS-em Tychy, wygranym przez Gwiazdę 8:3.

Co prawda 42-letni zawodnik bramki nie strzelił, ale pokazał, że ogromne doświadczenie, ambicja czy wola walki oraz niewątpliwy talent, który ten zawodnik posiada - pozwala mu dobrze prezentować się w tej odmianie futbolu. Obok "Rockiego" w Gwieździe występuje także Sebastian Giełza, na co dzień zawodnik Polonii Łaziska Górne, a były piłkarz Rozwoju Katowice.

Również Gielza znakomicie zaaklimatyzował się na hali. W siedmiu meczach w których wystąpił strzelił już 14 bramek. Obecnie drużyna Gwiazdy Ruda Śląska jest na pierwszym miejscu w tabeli i ma duże szanse na powrót do futsalowej ekstraklasy.

Źródło: Jacek Rebensztok / Gwiazda Ruda Śląska.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami