Mistrz Polski pożegnał się z europejskimi pucharami

• Napisane przez  Szymon Kędzierski
  • Wydrukuj
  • Email

Piast Gliwice przegrał rewanżowe spotkanie drugiej rundy eliminacji Ligi Europy z Rigą FC 2:1. Po raz kolejny do bramki rywali mistrzów Polski trafił Jorge Felix.

Dzień przed meczem oficjalnie potwierdzono, że lider zespołu z Gliwic Joel Valencia przejdzie za 8,5 miliona złotych do angielskiego Brentford.

Spotkanie rozpoczęło się od ofensywy drużyny z Górnego Śląska. Już w 20. minucie Jorge Felix w pięknym stylu przelobował bramkarza gospodarzy. Była to piąta bramka Hiszpana w tym sezonie. Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać. Sześć minut później Armands Petersons pokonał Frantiska Placha fenomenalnym strzałem z dystansu.

W drugiej połowie Piast stopniowo słabł i bronił się tylko przed rywalem z Łotwy. W 82. minucie zwycięstwo gospodarzą zapewnił Polak Kamil Biliński. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla mistrza Łotwy, a Piast Gliwice może się już tylko skupić na walce w PKO BP Ekstraklasie.

Riga FC - Piast Gliwice 2:1 (1:1)
0:1 - Felix, 20 min.
1:1 - Petersons, 26 min.
2:1 - Biliński, 82 min.
Riga: Ozols - Valerianos, Prenga, Stuglis, Petersons - Visnakovs (67. Rakels), Panic, Szarpar (60. Laizans) - Brisola, Roger - Debełko (80. Biliński).
Piast: Plach - Rymaniak, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Dziczek, Hateley (86. Jagiełło) - Konczkowski, Felix, Badia (69. Sokołowski) - Parzyszek (57. Steczyk).