Piotr Rocki nie żyje. Przegrał swój ostatni mecz

Piotr Rocki nie żyje. Przegrał swój ostatni mecz

W wieku zaledwie 46 lat zmarł Piotr Rocki. Były zawodnik m. in. Górnika Zabrze, Odry Wodzisław, Polonii Bytom, GKS-u Tychy, Podbeskidzia B-B i Ruchu Radzionków w ciężkim stanie trafił do szpitala po pęknięciu tętniaka. Były piłkarz był w śpiączce farmakologicznej, a jego wszystkie funkcje życiowe były sztucznie podtrzymywane.

W latach 1994-2009 Rocki rozegrał w polskiej ekstraklasie 291 meczów, w których strzelił 44 gole. W najwyższej klasie rozgrywkowej występował kolejno w barwach Polonii Warszawa, Górnika Zabrze, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Odry Wodzisław Śląski i Legii Warszawa. Z tym ostatnim klubem sięgnął po Superpuchar Polski, natomiast z Groclinem wywalczył Puchar Polski oraz dwukrotnie Puchar Ligi.

Przez lata "Rocky" był jednym z najbardziej charakterystycznych ligowców. Sympatię kibiców zaskarbił sobie nie tylko wyjątkową walecznością, ale i dużym poczuciem humoru. To on był pomysłodawcą charakterystycznych "cieszynek" po golach strzelonych przez jego drużynę. Odgrywane scenki nawiązywały do rywali.

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami