ROW 1964 Rybnik odpadł z Pucharu Polski

Piłkarze ROW-u w tej edycji już nie zdobędą Pucharu Polski Piłkarze ROW-u w tej edycji już nie zdobędą Pucharu Polski

Drużyna ROW-u 1964 przegrała w Rybniku 1:3, w meczu Pucharu Polski ze Stomilem Olsztyn i tym samym pożegnała się z tymi rozgrywkami na szczeblu 1/32.

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami gospodarze wyszli na to spotkanie w nieco rezerwowym składzie. Trener Dietmar Brehmer postanowił oszczędzić na rozgrywki ligowe m.in: doświadczonych: Mariusza Muszalika i Witolda Cichego. oraz podstawowego bramkarza Daniela Kajzera. W całym spotkaniu optyczną przewagę posiadali goście z Warmii, co wyraźnie udokumentowali już w I połowie.

Sprawa awansu rozstrzygnęła się w ciągu zaledwie 10 minut, pomiędzy 27, a 37. minutą meczu. Najpierw z gapiostwa rybnickiej defensywy skorzystał Rafał Kujawa, który głową skierował piłkę do siatki.

Następnie swój talent snajperski objawił młodzieżowy reprezentant Polski - Karol Żwir, który w ciągu zaledwie 3. minut dwukrotnie pokonał golkipera ROW-u. Za pierwszym razem uczynił to celną główką, w drugiej sytuacji trafił nogą.

Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie. Pod koniec spotkania Muszalik skutecznie trafił z wapna po karnym podyktowanym za faul na Bartoszu Śliszu. Gospodarze mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary przegranej, ale Marek Gładkowski przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Leszczyńskim.

W szeregach zielono-czarnych na pochwałę zasłużył debiutujący między słupkami bramkarz Adam Makuchowski, który w kilku sytuacjach uchronił rybniczan przed jeszcze wyższą przegraną! Losowanie 1/16 finału odbędzie się 25 lipca o godz. 13:00 w siedzibie PZPN-u, a same mecze rozegrane zostaną 10 sierpnia.