Pniówek Pawłowice zdobył okręgowy Puchar Polski!

W finałowym meczu rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej trzecioligowy Pniówek Pawłowice pokonał występujący w IV lidze zespół rezerw Rakowa Częstochowa 3:1. Ten mecz zakończył oficjalnie sezon 2019/2020.

Bohaterem meczu został 34-letni napastnik pawłowickiej drużyny Wojciech Caniboł. Popularny "Cani" najpierw wykorzystał rzut karny i dał swojej drużynie prowadzenie, a po przerwie podwyższył je na 2:0. Częstochowianie odpowiedzieli kontaktowym trafieniem Przemysława Oziębały, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Grzegorza Łukasika. W 67. minucie wynik meczu ustalił Kamil Glenc pieczętując zwycięstwo ekipy Pniówka.

Przeciwnikiem drużyny Pniówka Pawłowice w pierwszej rundzie rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu centralnym będzie Sokół Ostróda.