Górnik z problemami wygrywa z Wybrzeżem

(foto: Handball Zabrze) (foto: Handball Zabrze)

Szczypiorniści NMC Górnika Zabrze "planowo", ale nie bez problemów uporali się we własnej hali z zespołem Wybrzeża Gdańsk.

W zabrzańskiej hali na inaugurację 11. serii PGNiG Superligi spotkały się drużyny, które w 10. kolejkach zdobyły po 12 punktów i solidarnie zajmowały czwarte lokaty, odpowiednio w w grupie "pomarańczowej" oraz " granatowej".  Wydawało się więc, że spotkanie będzie zacięte, ale przed przerwą nic na to nie wskazywało. Zamiast wyrównanej rywalizacji, gra toczyła się przy miażdżącej przewadze "Górników". W 27. minucie było już 19:11 dla gospodarzy, a I odsłona zakończyła się wynikiem 20:14!

Drugą połowę meczu lepiej zaczęli goście z Wybrzeża. W ich bramce pojawił się były zawodnik zabrzan, 40-letni Sebastian Suchowicz i... zaczął bronić jak w transie. Gdańszczanie poprawili przede wszystkim defensywę i zdecydowanie ruszyli do odrabiania strat. W 51. minucie zbliżyli się do gospodarzy na odległość zaledwie trzech punktów (27:24), co było w dużej mierze zasługą rewelacyjnego Ramona Oliveiry.

Po kolejnych golach Brazylijczyka oraz bramce Huberta Korneckiego, w 28. minucie goście zniwelowali straty do zaledwie jednej bramki (28:27) i rozpoczęła się tyleż niespodziewana, co emocjonująca końcówka spotkania w Zabrzu (29:28). Na szczęście w drużynie trenera Ryszarda Skutnika przebudził się w porę Holender Ivo Sluijters i to on rzucił na 30 sekund przed końcowym gwizdkiem 30. gola dla Górnika i tym samym ustalił ostateczny rezultat tego meczu na 30:28.

Jako ciekawostkę dodajmy, że na parkiecie zabrzańskiej hali, naprzeciwko siebie stanęli bracia. W bramce gospodarzy bronił 24-letni Mateusz Kornecki, a w drużynie Wybrzeża na pozycji rozgrywającego wystąpił rok starszy Hubert. Dzięki wygranej Górnik zainkasował dwa punkty za pokonanie rywala z "przeciwnej" grupy.

NMC Górnik Zabrze - Wybrzeże Gdańsk 30:28 (20:14)
NMC Górnik: Galia, M. Kornecki - Niedośpiał, Daćko 4, Tomczak 5, Kryński 1, Gromyko 1, Sluijters 8, Buszkow 7, Gliński 2, Tokaj, Adamuszek 2. Kary: 12 min. Trener: Ryszard Skutnik.
Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski, Suchowicz - Oliveira 8, Podobas, Skwierawski, H. Kornecki 3, Bednarek, Sulej, Rogulski 5, Kondratiuk 4, Wróbel 3, Salacz, Kostrzewa 5. Kary: 14 min. Trenerzy: Damian Wleklak i Marcin Lijewski.
Widzów: 750. Czerwona kartka: Daćko (55' za 3 wykluczenia).