Trefl Gdańsk rywalem Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinale rywalizacji o Puchar Polski

FOTO: jastrzebskiwegiel.pl/accredito FOTO: jastrzebskiwegiel.pl/accredito

W siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki odbyło się losowanie ćwierćfinału Pucharu Polski. W jego wyniku w tej fazie rozgrywek przeciwnikiem drużyny Jastrzębskiego Węgla będzie Trefl Gdańsk.

W 1/4 finału Pucharu Polski wystąpi osiem drużyn. W gronie tym znalazło się sześć najlepszych drużyn PlusLigi po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego oraz dwie drużyny wyłonione z wcześniejszych etapów eliminacji. Stawkę ćwierćfinalistów tworzą: Verva Warszawa Orlen Paliwa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn oraz dwie ekipy pierwszoligowe z Krizpol 1. Ligi Mężczyzn: Lechia Tomaszów Mazowiecki i BBTS Bielsko-Biała.

Przed losowaniem znane były wszystkie drużyny, które wywalczyły prawo gry w ćwierćfinałach, natomiast niewiadomą pozostaje miejsce, które zajmie na koniec półmetka fazy zasadniczej mistrz Polski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie mają bowiem jeszcze do rozegrania (12 stycznia) zaległe spotkanie z Visłą Bydgoszcz. Jeśli zdobędą w nim chociaż punkt, przeskoczą w tabeli liderującą w tym momencie ekipę Vervy Warszawa.

Cztery pierwsze zespoły po pierwszej części fazy zasadniczej były rozstawione w losowaniu. Do nich dolosowano dwie pozostałe ekipy z PlusLigi oraz zespoły pierwszoligowe. Drużyny w ćwierćfinale rozegrają jeden mecz. Spotkanie Pomarańczowych z Treflem odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju na 15 stycznia o godzinie 17.30.

Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się w dniach 14-15 marca. Na ten moment nieznana jest lokalizacja rozegrania finału. Wiadomo tylko, że nie będzie to już – ja miało to miejsce w ostatnich kilku latach – Wrocław.

Pary ćwierćfinałowe siatkarskiego Pucharu Polski:

BBTS Bielsko-Biała – Verva Warszawa/Grupa Azoty ZAKSA
Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk
PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Grupa Azoty ZAKSA/Verva Warszawa

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami