Pomarańczowi wygrali pierwszą edycję PreZero Grand Prix!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali premierową edycji turniejów rozgrywanych na piasku PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W finale turnieju rozgrywanego na plaży w Gdańsku Pomarańczowi pokonali PGE Skrę Bełchatów.

Przez trzy weekendy rozgrywana była pierwsza historyczna edycja PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Najlepsze siatkarki i siatkarze z PlusLigi, Tauron Ligi i Tauron 1. Ligi Mężczyzn najpierw zawitały do Krakowa (24-26 lipca, kompleks sportowy KS Wanda Kraków, ul. Bulwarowa 39). Tydzień później rywalizowali w stolicy (31 lipca-2 sierpnia, Monta Beach Volley Club). Wielki finał rozegrany został natomiast w Gdańsku (7-9 sierpnia, Lotos Stadion Letni Gdańsk).

Spotkanie finałowe pierwszego, historycznego turnieju PreZero Grand Prix, zostało rozegrane pomiędzy Jastrzębskim Węglem i PGE Skrą Bełchatów. W inaugurującej partii meczu warunki gry dyktowali jastrzębianie. Nie do zatrzymania był Michał Gierżot oraz Stanisław Wawrzyńczyk. Początek drugiej partii był równy. Z czasem coraz pewniej na boisku czuli się jastrzębianie, którzy nadawali ton grze. Siatkarze z Bełchatowa pomimo walki i pełnego zaangażowania nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu, aby zatrzymać przeciwników. Jastrzębski Węgiel wygrał ostatniego seta 25:20 i został triumfatorem całego turnieju.

– Jeszcze sezon się nie zaczął, a my już możemy świętować. Mamy pierwszy sukces. Fantastyczna sprawa. Wiedzieliśmy, po co przyjechaliśmy do Gdańska. Ćwierćfinałowe i półfinałowe spotkanie było bardzo wymagające. Nie było lekko, ale chyba w tych dwóch meczach wyczerpaliśmy swoją słabą grę. W finale zagraliśmy w końcu tak jak potrafimy. Chcę podkreślić niesamowitą atmosferę i organizację turnieju PreZero Grand Prix. Do tego dopisała pogoda i kibice. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tych zawodów – wyznał Jakub Popiwczak, MVP całego turnieju.

Jastrzębski Węgiel za zajęcie pierwszego miejsca odebrał pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe oraz czek na kwotę 70 tys. zł. PGE Skra Bełchatów, która uplasowała się na drugiej lokacie również odebrała pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe i czek na kwotę 20 tys. zł. GKS Katowice, który zajął trzecie miejsce, podobnie jak pozostałe zespoły na podium wyjechał z Gdańska z pamiątkowymi statuetkami, nagrodami rzeczowymi oraz czekiem o wartości 10 tys. zł.