Po wygranej w Szczecinie Jastrzębski Węgiel został wiceliderem PlusLigi

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w meczu kończącym ósmą kolejkę PlusLigi pokonali w Szczecinie beniaminka 3:1. Podopieczni trenera Marka Lebedewa awansowali na pozycję wicelidera.

Pierwsze dwa sety były bardzo zacięte. Później górę wzięły atuty Pomarańczowych. Po dziesięciominutowej przerwie z gospodarzy najwyraźniej zeszło powietrze, a zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju potwierdzili, że nie ich wygrane nad Resovią i Skrą Bełchatów nie były przypadkowe. Tym razem do grona najlepiej punktujących graczy jastrzębskiego zespołu, oprócz dwójki liderów Macieja Muzaja i Salvadora Hidalgo Olivy, dołączył Damian Boruch. Środkowy bloku Jastrzębskiego Węgla zdobył w Szczecinie aż 16 punktów.

Espadon Szczecin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (23:25, 25:23, 17:25, 15:25)
Espadon: Petković, Ruciak, Perłowski, Miłuszew, Borovnjak, Cedzyński, Muhułka (libero) – Murek (libero), Gałązka, Kluth, Sladecek, Wika, Wołosz.
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Touzinsky, Kosok, Muzaj, Oliva, Boruch, Popiwczak (libero) – Ernastowicz, de Rocco, Bachmatiuk, Strzeżek.