"Złote Buki 2018" rozdane. Franciszek Sput laureatem nagrody specjalnej

"Złote Buki 2018" rozdane. Franciszek Sput laureatem nagrody specjalnej

Tegoroczna edycja gali wręczenia “Złotych Buków”, czyli nagród przyznawanych przez GKS Katowice, odbyła się w Filharmonii Śląskiej, która nadała wydarzeniu odpowiednią mu oprawę. Zaproszeni goście mieli okazję poznać laureatów aż siedmiu kategorii.

- Gala „Złote Buki” 2018 to szansa na złożenie gratulacji wszystkim najlepszym sportowcom. Hokeiści kolejnymi zwycięstwami potwierdzają, iż stanowią potęgę. Ich postawa na lodowisku świadczy o wielkim zaangażowaniu i woli walki, co pokazali i w Polsce i za granicą. Gratuluję także siatkarzom, którzy walczą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Udowadniają, że potrafią wygrywać z najlepszymi. Zachwyt i podziw niezmiennie budzą nasze piłkarki za ich sportową walkę. Mam także ogromny szacunek do naszych szachistów, którzy rokrocznie zwyciężają. Rodzina GKS-u rośnie w siłę. Mam nadzieję na to, że będzie rosła nadal, bo budowa nowego stadionu ma służyć nowemu podmiotowi, czyli wielosekcyjnej akademii, która będzie szkoliła dzieci i młodzież we wszystkich sekcjach sportowych GKS-u Katowice - mówił Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

- „Złote Buki” wpisały się w pejzaż GKS-u Katowice. Nowym celem GieKSy jest budowa silnej wielosekcyjnej akademii. Projekt zaczęliśmy kilka lat temu w sekcji piłki nożnej. Nie spodziewaliśmy się, że skala przedsięwzięcia osiągnie takie rozmiary, z czego się bardzo cieszymy. Chcemy, by nowy projekt był unikatowy w skali kraju i chcemy, by katowiczanie byli z niego dumni. Gala „Złotych Buków” to także czas podsumowań. Cieszę się z sukcesów piłkarek, awansu w Pucharze Kontynentalnym hokeistów, wygranych siatkarzy i mistrzostwa szachistów. Nie wszystko jednak potoczyło się tak, jakbyśmy sobie wymarzyli. Musimy jednak znaleźć sens w trudnych momentach i taki jest mój cel jako prezesa. Wierzę, że razem z całą sekcją piłki nożnej mężczyzn uda nam się wyjść wspólnie z trudniejszego momentu - mówił Marcin Janicki, prezes GKS GieKSa Katowice S.A.

Nagroda dla „Wielosekcyjnego Odkrycia Roku” trafiła w ręce młodzieżowej reprezentantki Polski Kingi Kozak. Z kolei piłkarką roku już po raz drugi została jedna z liderek GieKSy Angelina Łąckiewicz-Oślizło. „Piłkarzem Roku” kibice GKS-u wybrali Lukasa Klemenza, który po bardzo dobrej grze w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu zwrócił na siebie uwagę wicemistrza Polski - Jagielloni Białystok.

Po raz drugi w historii wybierano „Hokeistę Roku”. Z uwagi na sukcesy Tauron KH GKS-u trudno było przewidzieć zwycięzcę, ale ostatecznie statuetka trafiła w ręce kapitana Tomasza Malasińskiego. Z hokejem wiąże się także „Wydarzenie Roku”, ponieważ został nim udział wicemistrzów Polski w Pucharze Kontynentalnym.
Na miano „Siatkarza Roku” drugi rok z rzędu zapracował atakujący GieKSy Karol Butryn. Nowością była nagroda dla „Szachisty Roku”. Za największą liczbę punktów zdobytych dla Wasko Hetmana GKS-u Katowice w rozgrywkach szachowej Ekstraligi nagrodzony został Bartosz Soćko.

W trakcie gali miał miejsce jeszcze jeden specjalny moment, ponieważ na kwotę 3,6 tys. zł wylicytowano wyjątkową bombkę przygotowaną przez sportowców GKS-u. Do licytacji zachęcał znany katowicki muzyk Miuosh. Na zakończenie gali doszło do jeszcze jednej miłej uroczystości. Jeden z najlepszych bramkarzy w historii piłkarskiej GieKSy i legenda naszego klubu Franciszek Sput nagrodę specjalną, czyli SuperBuka!

Źródło: gkskatowice.eu

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami