Tylko Jastrzębie - wyniki 10. kolejki III ligi (video - aktualizacja)

• Media
Piłkarze GKS 1962 Jastrzębie w dalszym ciągu przywdziewają "żółte" koszulki lidera III ligi. Piłkarze GKS 1962 Jastrzębie w dalszym ciągu przywdziewają "żółte" koszulki lidera III ligi.

W sobotę pozycję lidera obronili jastrzębianie, niestety porażki ponieśli zarówno piłkarze Pniówka, jak i rezerw zabrskiego Górnika.

Lider tabeli - GKS 1962 Jastrzębie miał tym razem trudną przeprawę z Rekordem Bielsko-Biała. Pierwsza część spotkania nie olśniła poziomem. Już w 1. minucie gola mógł zdobyć Krzysztof Skrzypiec, po podaniu Dawida Hałata, ale na posterunku był Grzegorz Drazik. Podopieczni Jarosława Skrobacza najlepszą okazję zmarnowali w 39. minucie, gdy strzał z wolnego Piotra Pacholskiego trafił w słupek bramki gości.

Druga połowa była i lepsza i rozgrywana w szybszym tempie, a do tego nie brakowało emocji oraz okazji na bramki. Jedynego gola zapewniającego zwycięstwo i utrzymanie pozycji lidera III ligi strzelił Damian Zajączkowski po indywidualnej akcji. W 63. minucie "Zajączek" najpierw uprzedził Mateusza Gaudyna, następnie wygrał pojedynek z Dariuszem Ruckim, aby płaskim uderzeniem przy słupku pokonać dobrze broniącego Krzysztofa Żerdkę

W ostatnich 20. minutach gospodarze jeszcze podkręcili tempo i powinni zdobyć kolejne bramki. Najpierw sytuację dla "GieKSy" zmarnował wprowadzony po przerwie Daniel Szczepan, a w 78. minucie słupek po raz drugi uratował bielszczan przed utrata gola. Pechowym strzelcem po ładnym lobie nad Żerdką był inny rezerwowy - Dominik Szczęch.

GKS 1962 Jastrzębie  - Rekord Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
(Damian Zajączkowski 65)
GKS 1962: Drazik - Mazurkiewicz (77. Szczęch), Pacholski, Szymura, Kulawiak - Kawula (86. Dzida), Kopacz, Musioł, Zajączkowski (79. Weis) - Jadach (69. Szczepan), Caniboł.
Rekord B-B: Żerdka - Gaudyn (79. Maślorz), Bojdys, Rucki, Waliczek (70. Szędzielarz) - Skrzypiec (65. Hilbrycht), Profic (70. Ogrocki), Nagi, Żołna, Kubica - Hałat.
Żółte kartki: Kawula, Mazurkiewicz, Caniboł - Bojdys Gaudyn. Widzów: 600.

Na tarczy z Brzegu wracają niestety piłkarze Pniówka Pawłowice. Podopieczni Jana Wosia chyba zbytnio przestraszyli się zespołu wicelidera tabeli - miejscowej Stali, gdyż już po niecałych 20. minutach przegrywali różnicą dwóch goli!

Oba trafienia dla gospodarzy były dziełem ich najbardziej doświadczonych zawodników. Najpierw w 16. minucie trafił Krzysztof Gancarczyk, a trzy minuty później poprawił Marcin Nowacki.  Gości z Pawłowic stać było tylko na honorowe trafienie na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, gdy z karnego rozmiary porażki zmniejszył Marcin Sobczak.

Stal Brzeg - Pniówek Pawłowice 2:1 (2:0)
(Krzysztof Gancarczyk 16, Marcin Nowacki 19 - Marcin Sobczak 88)
Stal B.: Majchrowski - Mazur (63’ Mikła), Józefkiewicz, Sikorski, Kiełbasa – Kulczycki, Boczarski (88’ Szpak), Nowacki, Gancarczyk - Żegleń (83’ Lipiński), Jaworski (76’ Bonar).
Pniówek: Szelong - Szary, Kukla, Lalko (58' Przybyła), Goik, Ciuberek, Kostecki (46' Szczyrba), Krakowski, Lorenc, Semeniuk (66' Benek), Glenc (46' Sobczak).
Żółte kartki: Mazur, Boczarski, Bonar, Gancarczyk – Kostecki, Ciuberek, Sobczak

Równe źle w mecz w Bielsku-Białej weszli piłkarze rezerw Górnika Zabrze. Już w pierwszej akcji stracili gola, którego autorem był Mariusz Sobala z BKS-u Stal. Po pół godzinie gry, dzięki trafieniu Łukasz Wolsztyńskiego "Górnicy" wyrównali, ale z remisu cieszyli się tylko przez dwie minuty! W 35. minucie Marcin Czaicki ponownie dał prowadzenie gospodarzom. Na początku drugiej połowy rezultat spotkania na 3:1 ustalił Kamil Karcz.

W spotkaniu w Polkowicach padł bezbramkowy remis, natomiast w pozostałych dwóch meczach triumfowali goście. Drużyny Piasta Żmigród oraz rezerw Śląska Wrocław triumfowały odpowiednio w Dzierżoniowie i Kowarach. Pozostałe spotkania 10. kolejki zostaną rozegrane w niedzielę (2 października) - w tym mecz Unii Turza ze Zdzieszowicami.