Historia

Ostatni tytuł Górnika. Marcin Bochynek i jego dream team. Wyróżniony

Od momentu, kiedy po raz ostatni piłkarze Górnika Zabrze zostali mistrzami Polski mijają właśnie 32 lata. Zabrzanie w latach 80. minionego stulecia czterokrotnie z rzędu byli najlepszym zespołem w kraju. Swój ostatni tytuł zdobyli pod wodzą trenera Marcina Bochynka.

Początki futbolu w Raciborzu - w kolebce górnośląskiej piłki

W roku stulecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej nie sposób pominąć historii pierwszych klubów piłkarskich na Górnym Śląsku. Wszak już na początku XX wieku zaczęły one powstawać w różnych zakątkach naszego regionu. Pierwsze z nich założone zostały w Raciborzu.

Ryszard Koncewicz - ojciec polskiej myśli szkoleniowej

Z Ruchem Chorzów i Polonią Bytom zdobywał mistrzostwo kraju, ale szkoleniowiec reprezentacji Polski nie zdołał zakwalifikować się do żadnego turnieju rangi mistrzostw świata czy Europy. Mimo to Ryszard Koncewicz uznawany jest za prekursora polskiej myśli szkoleniowej.

Śląski Związek Piłki Nożnej świętuje stulecie istnienia

Uroczysta gala w Operze Śląskiej w Bytomiu była kulminacyjnym punktem obchodów stulecia istnienia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Świętowanie trwa cały rok, ale sobotnia uroczystość miała szczególnie uroczysty charakter.

Subskrybuj to źródło RSS

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami