Unia Turza w III lidze!

Unia Turza wraca do III ligi! Zespół prowadzony przez trenera Seweryna Gancarczyka w rewanżowym meczu barażowym po dogrywce pokonał Szczakowiankę Jaworzno i zapewnił sobie awans. Unia zagra na trzecioligowym szczeblu po sześciu latach przerwy.

Rewanżowy mecz barażowy o awans z śląskiej IV ligi na trzecioligowy szczebel miał niezwykle emocjonujący przebieg. Szczakowianka przyjechała do Turzy Śląskiej z zamiarem obrony zaliczki z pierwszego spotkania wygranego 2:1. Długo gościom udawało się realizować założony scenariusz. Dość powiedzieć, że po przerwie po strzale głową Jakuba Sewerina zespół z Jaworzna objął prowadzenie. Zryw gospodarzy w końcówce pozwolił im doprowadzić do dogrywki. Do wyrównania doprowadził Michał Gałecki, a chwilę później drugiego gola dla Unii zdobył Patryk Dudziński

Niespełna dwie minuty po rozpoczęciu dogrywki prowadzenie Unii na 3:1 podwyższył Gałecki. Goście rzucili się do odrabiania strat, ale w końcówce nadziali się na kontrę, którą celnym strzałem wykończył Sławomir Musiolik pieczętując awans zespołu z Turzy Śląskiej.

Unia Turza - Szczakowianka Jaworzno 4:1 (0:0, 1:1)
0:1 - Sewerin, 57 min.
1:1 - Gałecki, 85 min.
2:1 - Dudziński, 86 min.
3:1 - Gałecki, 92 min.
4:1 - Musiolik, 116 min.
Unia: Musioł – Wenglorz (70. Pawlusiński), Jary, Ballo (82. Woś), Wala – Mazur, Musiolik, Benvindo, Witkowski (62. Gałecki) – Danieluk (72. Dudziński), Kucharski.
Szczakowianka: Gargasz – Skrzypiński, Sierczyński, D. Małkowski (91. Iwan) – Kotow, Jabłoński, Chrabąszcz, Wawoczny, Kędzierski (100. Gądek) – Sewerin, Smarzyński (62. M. Małkowski).