W pojedynku siatkarskich Sokołów lepszy ten z Radzionkowa

W spotkaniu II ligi siatkówki kobiet Sokół Radzionków pokonał na własnej hali imienniczki z Katowic 3:0.

W pierwszym secie zdecydowanie przeważały radzionkowianki, które przez większość czasu utrzymywały co najmniej czteropunktową przewagę, by w końcówce całkowicie zdominować przeciwnika i ostatecznie wygrać seta różnicą aż ośmiu punktów (25:17).

Drugi set był bardzo wyrównany, ale jednocześnie nie toczył się punkt za punkt, a wręcz przeciwnie. Raz na kilku punktowe prowadzenie wychodziły gospodynie, a raz zawodniczki przyjezdne. Ostatecznie kolejna mobilizacja w końcówce doprowadziła do  pewnie wygranego seta przez drużynę z Radzionkowa.

Trzeci, i jak się okazało ostatni set, toczył się natomiast pod dyktando zespołu z Katowic. Zawodniczki z stolicy Górnego Śląska często wychodziły na trzy a nawet czteropunktowe prowadzenie. Jednak przy stanie 23:19 dla przyjezdnych rozpoczęła się świetna pogoń, która zakończyła się doprowadzeniem do remisu (24:24) i ostatecznie wygraniem przewagi przez zespół z Radzionkowa.

Sokół Radzionków - Sokół Katowice 3:0 (25:17,25:18,26:24)