Pięciosetowy horror w Bełchatowie dla mistrzów Polski

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 17. kolejki siatkarskiej PlusLigi zespół PGE Skry Bełchatów przegrał z Jastrzębskim Węglem 2:3. Dla broniących mistrzowskiego tytułu Pomarańczowych było to 12. zwycięstwo z rzędu.

W inauguracyjnej partii przez długi czas toczyła się zacięta i wyrównana walka, a żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Początkowo to dwa oczka „przewagi” były po stronie gości. W połowie seta inicjatywę przejęli miejscowi. Po autowym ataku Trevora Clevenota bełchatowianie wygrywali 19:16. Rywale zniwelowali straty ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy asem serwisowym Milada Ebadipoura zamknęli seta.

W drugiej partii bełchatowianie rozpoczęli od prowadzenie 4:2, ale za chwilę kilkoma punktami odpowiedzieli rywale. Podobnie jak w premierowym secie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk (11:9, 15:17). W końcówce jastrzębianie powiększyli dystans do czterech punktów, którego już ekipa PGE Skry nie zniwelowała. W trzecim secie nadal żadnej z drużyn nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. Gdy bełchatowianie odskoczyli na trzy punkty to zaraz rywale zniwelowali straty i na tablicy wyników pojawił się remis. W końcówce goście wypracowali sobie cztero punktową przewagę, Bełchatowianie ruszyli w pogoń broniąc cztery piłki meczowe, ale przy kolejnej byli już bezradni.

Czwarty set podobnie jak wcześniejsze rozstrzygnął się na finiszu, wcześniej raz jeden, a raz drugi zespół był na prowadzeniu. W końcówce goście mieli piłę meczową, ale rywale ją obronili. W grze na przewagi górą była PGE Skra doprowadzając do tie-breaka. W nim po wyrównanym początku inicjatywę przejęła ekipa z Jastrzębia-Zdroju (8:5) i nie oddała jej już do końca.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 2-3 (25:23, 20:25, 23:25, 26:24, 10:15)
Skra: Łomacz, Kooy, Kłos, Atanasijević, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) - Taht, Mitić, Schulz, Sawicki, Adamczyk.
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Hadrava, Clevenot, Gladyr, Popiczak (libero) - Szymura, Macyra.

Źródło: pluasliga.pl