Jastrzębski Węgiel wrócił na zwycięską ścieżkę

Po dwóch porażkach z rzędu siatkarze Jastrzębskiego Węgla wrócili do wygrywania, W meczu 23. kolejki PlusLigi w wyjazdowym meczu pokonali zajmującą przedostatnie miejsce w tabeli drużynę KGHM Cuprum Lubin.

W drużynie Pomarańczowych, którą w środę (28 lutego) czeka rewanżowy mecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z włoskim zespołem Gas Sales Daiko Piacenza, wolne dostało kilku podstawowych graczy: Benjamin Toniutti, Jean Patry i Jurij Gladyr.

W pierwszym secie obie drużyny długo grały punkt za punkt. W środkowej części minimalną przewagę uzyskali gospodarze (17:15, 19:17), ale jastrzębianie w obu sytuacjach odrobili straty. Kluczowa dla losów seta okazała się seria czterech wygranych akcji przez Cuprum, gdy zagrywał Paweł Pietraszko. Dwa ostatnie punkty dla lubinian wywalczył skutecznymi atakami Aleksander Berger.

Podrażnieni jastrzębianie z animuszem rozpoczęli kolejną partię. Mocne otwarcie było wstępem do bardzo jednostronnego seta, bo przyjezdni nie zwalniali tempa i powiększali przewagę – po asie Tomasza Fornala doszła ona do dziesięciu oczek (8:18). Goście dominowali w ataku, lepiej punktowali zagrywką i blokiem. Nie inaczej gra wyglądała w dwóch kolejnych odsłonach. Jastrzębianie bez większych problemów zainkasowali komplet punktów. Pozwoliło im to utrzymać pozycję lidera PlusLigi.

KGHM Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 11:25, 16:25, 20:25)
Cuprum: Gelinski, Berger, Strulak, Hanes, Ferens, Pietraszko, Masłowski (libero) - Kubicki, Czerny, Kwasowski, Lipiński, Węgrzyn.
Jastrzębski Węgiel: Skruders, Fornal, Huber, Sclater, Szymura, M'Baye, Popiwczak (libero) - Jóźwik.