W Polskiej Hokej Lidze ruszają ćwierćfinały

Dobiegł końca sezon zasadniczy Polskiej Hokej Ligi. Najlepszą drużyną pierwszej fazy rozgrywek została Comarch Cracovia. Drużyny z Górnego Śląska zajęły miejsca od trzeciego do piątego - kolejno: na trzecim GKS Tychy, na czwartym GKS Katowice i na piątym JKH GKS Jastrzębie.

Przed niedzielną 45. kolejką GKS Katowice plasował się na trzecim miejscu w tabeli, ale w Toruniu broniący mistrzowskiego tytułu katowiczanie trafili na bardzo dobrze dysponowanego rywala. Po pierwszej tercji Stalowe Pierniki prowadziły 3:1. W ostatnich sekundach trzeciej tercji Grzegorz Pasiut doprowadził do remisu, ale w dogrywce decydującego gola strzelili torunianie. GieKSa przegrała i spadła na czwarte miejsce w tabeli, bo GKS Tychy zwyciężył z drużyną z Sanoka.

9.  Podhale Nowy Targ 40 13 69:190

Po zakończeniu spotkań doszło do wyboru par ćwierćfinałowych. Comarch Cracovia, która wygrała sezon zasadniczy, zgodnie z oczekiwaniami wybrała Zagłębie SosnowiecTauron Re-Plast Unia Oświęcim zdecydowała się pójść zgodnie z drabinką, więc w rywalizacji o półfinał zmierzy się z KH Energą ToruńGKS Tychy powalczy z Marmą Ciarko STS-em Sanok, z kolei GKS Katowice z JKH GKS-em Jastrzębie.

Mecze ćwierćfinałowe play-off (do czterech zwycięstw) rozpoczną się 22 lutego a najpóźniej zakończą się 7 marca. Spotkania półfinałowe (do czterech zwycięstw) rozpoczną się 9 marca a najpóźniej zakończą 22 marca. Mecze finałowe (do czterech zwycięstw) rozpoczną się 25 kwietnia, a najpóźniej zakończą 6 kwietnia. Mecze o trzecie miejsce (do dwóch zwycięstw) rozpoczną się 27 marca, a najpóźniej zakończą 31 marca.