Hokejowy Superpuchar Polski dla GKS Tychy

W meczu o hokejowy Super puchar Polski na lodowisku w Tychach zdobywca krajowego pucharu GKS Tychy zmierzył się z mistrzami Polski GKS Katowice. Tyski zespół zagrał pod wodzą nowego trenera Fina Pekki Tirkkonena i po kapitalnym widowisku wywalczył prestiżowe trofeum.

Miejscowa drużyna wystąpiła w specjalnych retro koszulkach, które nawiązywały do strojów meczowych z sezonu 1987/1988. Wtedy GKS Tychy po raz pierwszy w historii sięgnął po wicemistrzostwo Polski. W środę (18 października) tyszan prowadził nowy szkoleniowiec - Fin Pekka Tirkkonen, który pracował w czołowych europejskich ligach, m.in. z drużyną szwajcarską EHC Kloten zdobył krajowy puchar, pracował też w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech i w Danii. Z duńską drużyną Herning Blue Fox wywalczył wicemistrzostwo kraju.

Pierwsza tercja zakończyła się remisem. Alan Łyszczarczyk zauważył bardzo dobrze ustawionego Bartłomieja Jeziorskiego i idealnie podał do swojego kolegi z drużyn, „Jezior” z bliska wpakował krążek do bramki. Katowiczanie doprowadzili do remisu pod koniec pierwszej tercji, wykorzystując grę w przewadze - gola strzelił Bartosz Fraszko.

Druga odsłona też była remisowa. Najpierw bramkę dla GieKSy zdobył Joona Monto, a dla tyszan skutecznie wykorzystując rzut karne Vitkar Turkin oraz Roman Rac. Końcówka znowu należała do podopiecznych trenera Jacka Płachty. Reprezentant Polski Mateusz Michalski wykorzystał błąd tyskiej obrony i pokonał bramkarza Tomasa Fucika.

W trzeciej tercji po bardzo twardej i zaciętej walce w 58 minucie i 39 sekundzie Bartosz Ciura uradował kibiców. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3. Tyszanie przełamali również serię porażek z GieKSą, bo wcześniej przegrali aż osiem kolejnych meczów. Dla katowiczan była to pierwsza porażka w sezonie po dwunastu kolejnych zwycięstwach.

GKS Katowice – GKS Tychy 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)