Koniec passy GKS-u Katowice - wyniki 27. kolejki Fortuna 1. ligi

Dobiegła końca seria kolejnych zwycięstw drużyny GKS-u Katowice. Licznik zatrzymał się na siedmiu wygranych z rzędu, bowiem w 27. kolejce Fortuna 1. ligi katowiczanie przegrali z Odrą Opole 1:3. Przełamał się GKS Tychy, który pokonał na wyjeździe zespół Znicza Pruszków.

Trener Rafał Górak musiał się zdecydować na dwie zmiany w składzie z uwagi na absencję Märtena Kuuska oraz Aleksandra Komora. W ich miejsce na boisku od pierwszej minuty pojawili się Bartosz Jaroszek oraz Shun Shibata. Jako pierwsi z gola cieszyli się goście: w 26. minucie Jiri Piroch wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu i otworzył wynik meczu.

Gospodarze dążyli do wyrównania i w końcu w 60. minucie Bartosz Jaroszek wykorzystał zamieszanie w polu karnym Odry i z pomocą obrońcy doprowadził do remisu. Sędziowie sprawdzali, czy bramka została uznana prawidłowo, ale po szybkiej analizie nie dopatrzyli się niczego niezgodnego z przepisami. GieKSa chciała iść za ciosem, a Odra szukała szans w szybkich kontrach. Jedna z nich przyniosła sytuację Vittorio Conitnelli, który stanął z piłką na 18 metrze i pięknym strzałem pokonał Dawida Kudłę. Niestety po dwóch minutach było już 3:1 dla Odry, gdy Jean Franco Sarmiento wykorzystał zawahanie Kudły i technicznym strzałem podwyższył wynik.

GKS Katowice - Odra Opole 1:3 (0:1)
0:1 - Piroch, 26 min.
1:1 - Jaroszek, 56 min.
1:2 - Continella, 74 min.
1:3 - Sarmiento, 76 min.
GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala - Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) - Bergier.

Znicz Pruszków - GKS Tychy 2:3 (1:1)
1:0 - Grudziński, 28 min.