Euforia w Katowicach. Rozczarowanie w Tychach - wyniki 27. kolejki Fortuna 1. ligi

GKS Katowice pokonał dotychczasowego lidera tabeli Fortuna 1. ligi Lechię Gdańsk i włączył się do walki o bezpośredni awans do elity. GKS Tychy doznał czwartej porażki z ósmym wiosennym meczu. Tym razem tyszanie ulegli na własnym boisku Wiśle Płock 0:1.

W hicie wiosny GKS Katowice przy Bukowej zmierzył się z Lechią Gdańsk w ramach 26. kolejki Fortuna 1 Ligi. Było to spotkanie dwóch drużyn, które notowały serię pięciu zwycięstw z rzędu. Długo zanosiło się na bezbramkowy remis. W dodatku od 74. minuty gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę. Czerwoną kartkę zobaczył Marten Kuusk po faulu rywala na własnej połowie.  W 79. minucie GieKSa ruszyła z kontrą. Obrońca Lechii zablokował jednak strzał Grzegorza Rogali. Pomimo gry w dziesiątkę, w 94. minucie Bartosz Jaroszek zgrał piłkę do Arkadiusza Jędrycha w polu karnym i ten strzałem głową dał GKS-owi trzy punkty.

GKS Katowice - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
1:0 - Jędrych, 90 min.
GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Kuusk, Jędrych, Komor (61. Jaroszek), Rogala - Błąd (90. Shibata), Kozubal, Repka, Marzec (52. Aleman) - Bergier (90. Mak).

Był to bardzo słaby występ podopiecznych trenera Dariusza Banasika. W końcówce drugiej połowy tyszanie mieli sporo szczęścia po trafieniu Dawida Kocyły, gdy okazało się, że piłkarz wprowadzony do składu dopiero na rozgrzewce był na spalonym, ale chwilę później popełnili całą serię błędów i Fabian Hiszpański zrobił swoje.

Drużyna GKS-u miała podwójną szansę na remis w doliczonym czasie drugiej połowy. Najpierw Wiktor Żytek trafił piłką w Bartłomieja Gradeckiego, a potem Jarosław Jach wyręczył swojego bramkarza na linii bramkowej.

GKS Tychy - Wisła Płock 0:1 (0:1)
0:1 - Hiszpański, 42 min.
GKS Tychy: Kikolski - Machowski, Tecław (79. Skibicki), Nedić, Żytek, Błachewicz (64. Mikita) - Rumin, Wojtuszek (84. Bieroński), Kurtaran (64. Stangret), Ertlthaler (79. Mystkowski) - Śpiączka.