Pierwszy mecz finałowy dla Re-Plast Unii Oświęcim

W pierwszym meczu finałowym Tauron Hokej Ligi broniąca mistrzowskiego tytułu drużyna GKS-u Katowice przegrała w Satelicie z Re-Plast Unią Oświęcim 2:3. W spotkaniu o brązowy medal GKS Tychy pewnie pokonał JKH GKS Jastrzębie.

W Satelicie w pierwszej finałowej konfrontacji było bardzo głośno. Kibice znowu dopingowali miejscowych przez cały mecz, a hokeiści obu drużyn się nie oszczędzali. W 49. sekundzie Elliot Lorraine z Unii wpakował krążek do bramki. Prowadzeniem 1:0 zakończyła się pierwsza tercja. W drugiej w grze w przewadze Sam Marklund trafił z bliska, ale przyjezdni odpowiedzieli. Mark Kaleinikovas, który był jednym z najlepszych zawodniów spotkania, uderzył w słupek, ale Daniel Olsson Trkulja celnie dobił krążek. Szwed nie miał problemu z wykorzystaniem sytuacji, w sezonie zasadniczym z 22 bramkami był najlepszym strzelcem razem z Patrykiem Krężołkiem..

Trzecia tercja rozpoczęła się wyśmienicie dla obrońców tytułu, bo po zaledwie 29 sekundach Grzegorz Pasiut wyrównał stan meczu na 2:2. W 47. min Unia po raz trzeci objęła prowadzenie, a sytuację sam na sam wykorzystał Mark Kaleinikovas. Mimo wielu sytuacji i strzałów rezultat nie zmienił się.

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Marklund 25., Pasiut 41. - Lorraine 1., Trkulja 29., Kaleinikovas 47.

We wtorek odbył się także mecz o trzecie miejsce (gra się do dwóch zwycięstw). GKS Tychy wygrał pewnie 5:2, a Viktar Turkin i August Nilsson zaliczyli po dublecie. W czwartek (4 kwietnia) na Jastorze odbędzie się rewanż.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Nilsson 34., Turkin 37., Nilsson 47., Turkin 50., Viitanen 52. - Starzyński 32., Urbanowicz 53.