Hokeiści GieKSy doprowadzili do remisu

W drugim meczu finałowym Tauron Hokej Ligi broniący tytułu GKS Katowice pewnie pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 3:0. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 1:1. Kolejne dwa mecze odbędą się na lodowisku w Oświęcimiu w sobotę i niedzielę (6 i 7 kwietnia).

Środowy mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy, bo już w 2. minucie Hampus Olsson wpisał się na listę strzelców. Ponownie bardzo dużo było w tym meczu twardej, ostrej walki. Katowiczanie grali lepiej niż we wtorek, byli bardziej aktywni, wygrywali wznowienia oraz oddali zdecydowanie więcej strzałów. W drugiej tercji wykorzystali grę w podwójnej przewadze. Shigeki Hitosato otrzymał idealne podanie od Bartosza Fraszki i z bliska wpakował krążek do siatki, wyprowadzając swój zespół na 2:0.

Oświęcimianie próbowali się zrewanżować, ale miejscowi bardzo dobrze także grali w defensywie. W trzeciej tercji reprezentant Polski Mateusz Michalski zdobył bramkę na 3:0. Po zakończonym spotkaniu kibice dziękowali także bramkarzowi, bo John Murray obronił wszystkie 29 strzałów.

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)