Awanse Zagłębia i Miedzi, spadek Niebieskich do II ligi - wyniki 33. kolejki Nice I ligi

W 33. kolejce, po wygranej w Chorzowie z Ruchem, awans zapewniło sobie Zagłębie Sosnowiec. Jednocześnie podopieczni Dariusza Dudki "przyklepali" definitywny spadek Niebieskich. Oprócz Zaglębia, w tej serii gier promocję zapewniła sobie także Miedź Legnica, która rozgromiła innego pretnedenta do awansu - Chojniczankę Chojnice.

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek Nice I ligi poznaliśmy duet nowych ekstraklasowiczów oraz dwóćh spadkowiczów. W najważniejszym meczu rozegranym w Chorzowie-Batorym, miejscowy Ruch nie dał rady ekipie Dariusza Dudka. Złotego gola zapewniającego sosnowiczanom powrót na salony po 10 latch oczekiwań zapewnił już w 12. minucie gry Angolańczyk Alexander Christovao. Tym samym Zagłębie przypieczętowało po raz pierwszy w historii spadek Niebieskich na III poziom rozgrywkowy w Polsce.

W pozostałych spotkaniach drużyn z naszego województwa, efektowną wygraną odnieśli piłkarze rewelacyjnego na wiosnę GKS-u Tychy. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozbili 3:0 opolską Odrę. Raków Częstochowa przegrał 1:2 w Łęcznej z walczącym o życie Górnikiem, a wynik został ustalony już do przerwy. Swój mecz wygrali za to Górale z Bielska-Białej. Podbeskidzie, po golu Damiana Chmiela w doliczonym czasie gry, zapewniło sobie minimalne zwycięstwo nad Wigrami Suwałki

Katowicka GieKSa w II połowie odrobiła straty w Grudziądzu, w pojedynku z miejscową Olimpią i tym samym ekipa Jacka Paszulewicza, który poprzednio trenował właśnie grudziądzan, przyczyniała się do spadku gospodarzy. Olimpia Grudziądz dołączyła tym samym do Niebieskich z Chorzowa i kolejny sezon rozpocznie w II lidze.